Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik afet bölgesinde

Giriş Tarihi: 20.1.2016
Bakan Çelik afet bölgesinde
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya'nın Demre ilçesinde Pazar günkü hortumda seraları zarar gören üreticileri ziyaret etti. Bakan Çelik, ilk incelemeyi helikopterle havadan yaptı. Daha sonra helikopterle ilçeye ulaşan Çelik hortumdan zarar gören seraları gezdi. Bakan Çelik, üreticiye 'geçmiş olsun' dileklerini iletirken, olayın nasıl yaşandığını sordu.

ÜRETİCİLER DESTEK İSTEDİ
Gezisi sırasında üreticiler Bakan Çelik'ten, seraların modernizasyonu konusunda kredi desteği ve tarım sigortalarında devletin yüzde 100 destek vermesini istedi. Bakan Çelik gezisinin ardından yaptığı açıklamada, aşırı yağış ve hortumdan örtü altı sebze üreticilerinin zarar gördüğünü söyledi. Demre başta olmak üzere Antalya'nın muhtelif yerlerinde hortumdan 504 ailenin direkt etkilendiğini vurgulayan Bakan Çelik, "Aşırı yağış ve hortumdan etkilenen ürünleri ve yapıları görmek için Demre'de bulunuyoruz. Arazide tek tek inceleme yaptık. Pazar gününden itibaren bakanlığımızın yetkilileri, sigorta yetkilileri gerekli tetkikleri yaptı. Gerek başbakanlığımıza gerekse bakanlığımıza raporlar ve resmi tüm rakamları ilettiler. Bizzat ben, vatandaşlarımızla, belediye başkanımızla ve ziraat odası başkanımızla bir aksaklığın olmaması, buradaki zarar, ziyanın sağlıklı tespiti için buradayız. Vatandaşımızın sıkıntısını giderecek şekilde el atılması konusunda inşallah ziyaretimiz yararlı olmuştur" diye konuştu.

SERALARIN MODERNİZESİ

Bakan Çelik, seraların modernize edilmesine yönelik bir soru üzerine ise "Konuyla ilgili bir düzenleme çıktı ama tabi bu sektör Türkiye'de yaygın hale geldi. Hükümet olarak konuya duyarlılık ortaya koyduk. Konu yeniden değerlendirilebilir" dedi. Bakan Çelik daha sonra geçirdiği bir kaza sonrası yapılan yanlış ameliyat nedeniyle felç olduğu söylenen 38 yaşındaki Hasan Akyalçın'ı evinde ziyaret etti. Bakan Çelik, hastanın telefonunu alarak gerekenin yapılacağını kaydetti. Bakan Çelik, incelemelerinin ardından ilçeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik afet bölgesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN