Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehrin bubi tuzakları

Soğuksu ve Bayındır mahallelerinde asfaltla üstleri kapatıldıktan sonra yeniden açılan rögar kapaklarının etrafındaki çukurlar tuzağa dönüştü

Giriş Tarihi: 20.1.2016
Şehrin bubi tuzakları
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin Bayındır ve Soğuksu mahallelerinde yürüttüğü rögar kapağı çalışması sonucu açılan çukurlar sürücülerin korkulu rüyası oldu. Yağmurlu havalarda tam bir bubi tuzağına dönen rögar çukurları 20'dan fazla aracın tekerlerini yardı. Muratpaşa Belediyesi Ekim ayında alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan Soğuksu ve Bayındır mahallelerinde yolların ve ara sokakların tamamında asfaltlama çalışması yaptı.

KAPAKLAR ALTTA KALDI

Belediyenin çalışmasında rögar kapakları asfaltın altında kaldı. Yağmur mevsimi başlayınca belediye asfaltın altında kalan rögar kapaklarını ortaya çıkarmak için yeniden çalışma başlattı. Her 100 metrede bir yer alan kapaklar asfalt kesilerek yeniden ortaya çıkartıldı. Durumu fark etmeyen pek çok sürücünün aracı açılan bu çukurlara düşünce tekerlekleri bıçakla kesilmiş gibi yarıldı. Son bir hafta içinde 20'den fazla aracın tekerleri bu nedenle patladı. Sürücüler ve vatandaşlar bu duruma isyan ederek, "Belediye önce rögar kapaklarının üstüne asfalt döktü. Ardından kapakların üstünü açmak için çalışma yaptı. Çukurların kenarı asfaltlanmayınca da her rögar kapağı çukuru bubi tuzağına dönüştü. Hele yağmurlu günlerde içi su dolduğu için hiç fark edilmiyor" diyerek tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehrin bubi tuzakları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN