Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evsizlere yardım eli

Antalya Evsizlere Yardım Platformu üyeleri, iki yıldır her akşam Antalya'daki evsizlere, evlerinde pişirdikleri çorba, yemek ve diğer yiyecekleri dağıtıyor

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Evsizlere yardım eli
Antalya'da sosyal medya üzerinden buluşan Antalya Evsizlere Yardım Platformu, kentte hastane, otogar, mezarlık çevresinde yaşayan evsizlere iki yıldır yemek ulaştırıyor. Çeşitli meslek gruplarına mensup platform üyeleri, evlerinde yaptıkları çorba ve diğer yiyecekleri, soğuk kış akşamlarında belirlenen yer ve zamanlarda, evsizlere dağıtıyor. Platform üyelerinden Umut Araz, Antalya'da 50 evsiz bulunduğunu, bu kişilerin duraklar, köprü altlarında yaşamlarını sürdürmeye çalıştığını ifade etti. 'Evsizlere bir tas çorba verelim' diye düşünerek bir araya geldiklerini anlatan Araz, "Biz gönüllüler 'Bugün bu işi yapmıyoruz' dediğimiz zaman, arkadaşlarımız yine ortada kalacaklar. Dertlerini dinliyoruz, giysi veriyoruz, ilaç veriyoruz. Aynı zamanda resmi kurumların kapılarını zorluyoruz" dedi.

KALICI ÇÖZÜM İSTENİYOR
Evsizlerden Mustafa Koşar platformun yaklaşık iki yıldır kendilerine yardım ettiğini ifade ederek, "İşlerini güçlerini bırakıp, bizim gibi insanlara yardım etmeye çalışıyorlar. Antalya Valiliğinden ve yetkililerinden kalıcı çözüm istiyoruz. Ev ya da bir barınak yapılması için yetkililere sesleniyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evsizlere yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN