Yaşlılara şefkat eli

Kepez Belediyesi, 'kimsesizlerin kimsesi' olma anlayışıyla başlattığı evde bakım ve sağlık hizmetini 60 bine yakın yaşlıya ulaştırdı. Proje ile yaşlıların her türlü ihtiyacı gideriliyor

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Yaşlılara şefkat eli
Antalya'nın Kepez Belediyesi, 2012'de başlattığı evde sağlık hizmeti projesiyle bakacak kimsesi olmayan yaşlıların evlerine hem sağlık hem de sevgi götürüyor. Doktor ve hemşirelerin yer aldığı 2 ekip, her gün mesai saatleri içerisinde kayıt altına alınan yaşlıları evlerinde ziyaret ediyor ve onların muayenesini gerçekleştiriyor. Ekipler, evde sağlık hizmetinin çağrı merkezine gelen talepleri de gün içerisinde karşılıyor. Gerekli görülen yaşlılar ise hastane randevuları oluşturuluyor ve belediyenin hasta nakil aracı ile hastaneye götürüyor. Tedavileri yaptırıldıktan sonra ise hasta, tekrar nakil aracıyla evine bırakılıyor. Evde sağlık hizmetindeki görevli doktorlar, 4 yılda 20 bin 596 yaşlıya hizmet götürdü.

HER HİZMET VERİLİYOR

Pansuman ekibi 4 yılda 15 bin 849 yaşlıya ev ortamında yapılabilecek enjeksiyon, pansuman, kan alma ve serum uygulamasını gerçekleştirdi. Evde bakım ve sağlık hizmetindeki diyetisyen 9 bin 175 kişinin vücut analizlerini yaparak, diyet listelerini oluşturdu. Ambulans ekibi ise 11 bin 108 hastanın, evinden hastaneye, hastaneden evlerine naklini sağladı. Engelli nakil aracı ile tekerlekli sandalyeli, 65 yaş üstü yürümeyen 3 bin 136 kişinin evinden hastaneye, hastaneden evlerine nakilleri gerçekleşti. Ekipte yer alan berber ise 397 bedensel engelli ve yatalak hastanın saç ve sakal bakımını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılara şefkat eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN