Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarcılara kayyum ataması

Antalya Semt Pazarcıları Odası'na Gümrük ve Ticaret Bakanlığı el koydu. AESOB da kayyum atadı

Giriş Tarihi: 28.1.2016
Pazarcılara kayyum ataması
Antalya Semt Pazarcılar Odası'nda yaşanan karışıklığa Gümrük ve Ticaret Bakanlığı el koydu. 7 Aralık 2015'te Denetim Kurulu'nda kalan tek üye olan Eşref Ulu'nun imzası ile Olağanüstü kongre kararı alınan Antalya Semt Pazarcılar Odası'nda beklenen karar bakanlıktan geldi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gelen yazı üzerine seçim tarihi 4 Şubat yerine 28 Şubat olarak belirlendi. İlk kongre tarihi 21 Şubat olarak belirlenirken çoğunluk aranmaksızın ikinci kongre 28 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek.

KAYYUM ODAYI DÜN DEVRALDI

Bakanlıktan gelen yazının Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (AESOB) ulaşması ile birlikte Antalya Pazarcılar Odası'nda seçim takvimi resmen işlemeye başlamış oldu. AESOB odaya kayyum atamasını gerçekleştirdi. Kayyum heyetinde Ali Kardiyan, Musa Kazım Buhurcu ve Bayram Dal bulunuyor. Kayyum heyeti 27 Ocak 2016 tarihi itibari ile oda yönetimini devraldı.

YOLSUZLUK İDDİASI VAR

Başkan Yusuf Öztük ve yönetimi seçildikleri ilk günden itibaren oda içerisinde yaşanan olaylarla gündeme gelmişti. Yumrukların havada uçuştuğu Pazarcılar Odası'nda Muzaffer Şakar ve Yaşar Kılıç suç duyurusunda bulunmuş, odada yolsuzluk yapıldığı gerekçesi ile Muzaffer Şakar savcılığa ayrıca duyurusunda da bulunmuştu. Odası seçimlerinde başkanlık için yarış da hemen başladı. Eski başkan İsmail Öz, Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Kılıç ve Muzaffer Şakar'ın başkanlık için yarışacağı ileri sürülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcılara kayyum ataması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN