Plazma Enerjisi ile zamanı durdurun

Cildimizin gençliğini korumak için farklı yöntemler kullanılıyor. Neşterli operasyonlardan çekinenler için plazma enerjisi yeni bir alternatif

Giriş Tarihi: 30.1.2016
Plazma Enerjisi ile zamanı durdurun
Cildimiz, güzelliğimiz adına en değerli varlığımız. Cildimizin gençliğini, esnekliğini korumak için çok farklı yöntemlerden faydalanıyoruz. Cerrahi söz konusu olduğunda ise geri dönüşü olmayan ya da zorlayıcı durumlar söz konusu olabiliyor. İşte bu noktada neşterli operasyonlarda çekinenler için Plazma Enerjisi yeni bir alternatif. Akumer Estetik Merkezi Sahibi ve Sorumlu Müdürü Dr. Şükrü Yıldırım, Plazma Enerjisi'nin maddenin 4. hali olduğunu belirterek, "Enerji girişi altında madde hal değiştirerek katı sıvıya, sıvı da gaza dönüşür. Gaza daha fazla enerji girişi olduğunda iyonize olur ve maddenin dördüncü hali olan enerji yoğun plazma haline geçer. Ortamda gaz halinde bulunan nitrojeni yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Dokuyu süblimleştirerek tedavi sağlar. Uygulandığı bölgede cildin sorunlu dış yüzeyini buharlaştırır ve yeni doku oluşum sürecini başlatmış olur. Plazma enerjisi kıl kökleri, kılcal damar, yağ ve sinir dokularını etkilemeyip, çevre dokuya zarar vermez. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, tek seansta bile sonuç alınabilecek noninvaziv uygulamalar yapılabilmesini sağlar" dedi.

PLAZMA ENERJİSİ'NİN AVANTAJLARI

Botox, dolgu, mezoterapi vb işlemler yapılmasına rağmen tam anlamıyla iyileşme göstermeyen sorunlarda tedavi sağlaması.
Bazen dermal dolgularla bile iyileşme sağlanamayan dudak üstü çizgilenmelerinde bile çok etkin sonuçlar sağlaması.
Birçok lazer cihazıyla ve cildi soyma işlemleriyle iyileşme sağlanamayan lekelerde etkin sonuçlar verebilmesi. (Yüzeysel lekelerde bir seansta sonuç alınırken daha derin lekelerde 2-3 seansta sonuç alınabiliyor.)
Lokal anestezi gerektirmeden sadece anestezik kremlerle uygulama yapılabilmesi
Akne, cilt çatlakları ve skar tedavilerinde kullanılması.
Kesi yara izi olmaması.
Aşırı ağrı durumu olmaması.
Uygulamanın rahat olması ve herhangi bir yan etkisinin bulunmaması.
Düşük göz kapakları, boyun, göbek bölgesindeki sarkmalar, göz altı torbalanmalarında ameliyata gerek kalmadan tedavi olunabilmesi.
Siğil, ben, ksantelezma gibi sağlık problemlerinde cerrahi işlemlere gerek kalmadan sonuç alınabilmesi.
Yaş ve cinsiyet gözetmeksizin uygulanabilmesi.

NERELERDE KULLANILIR?


Blefaroplasti (Ameliyatsız göz kapağı estetiği), Akne tedavisi, Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi, Akne sonrası skar tedavisi, Dudak üstü çizgilerin giderilmesi (Smoker lines), Yara izi ve ameliyat kesi izi tedavisi, Yüz ve boyun liftingi, Ben ve siğil tedavisi, Kollar ve karın bölgesinde sıkılaştırma, Fibroid tedavisi, Leke tedavisi (Güneş ve yaşlılık lekeleri vb.), Keloid tedavisi, Çatlak tedavisi, Ksantelezma tedavisi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plazma Enerjisi ile zamanı durdurun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN