Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarih kokan oyuncaklar

Giriş Tarihi: 30.1.2016
Tarih kokan oyuncaklar

Büyükşehir Belediyesi Antalya Oyuncak Müzesi'nde sergilenen, Türkiye'nin yanı sıra çeşitli ülkelere ait oyuncaklar yapıldıkları dönemin izlerini günümüze taşıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Oyuncak Müzesi, 7'den 70'e her yaştan ziyaretçinin akınına uğruyor. Kaleiçi'nde hizmet veren müze, minik ziyaretçilerine tarihi bir yolculuğun kapılarını aralıyor. Çeşitli ülkelerden gelen eserlerin sergilendiği müzede oyuncakların ayrı bir hikayesi var. Oyuncaklar yapıldıkları dönemdeki ekonomik durum, sosyal yaşam, savaş gibi birçok konuda bilgiler veriyor. Müzede, büyük bir özenle yerleştirilen oyuncakların her birine farklı bir konsept oluşturulmuş. Örneğin Türkiye'deki mahalle yaşamının anlatıldığı bölüm, bir anda geçmişe yolculuk yaptırıyor. Oyuncaklar sunumu yapılırken evdeki perde detayından fincan setine kadar hiçbiri unutulmamış.

TEL OYUNCAKLAR

Müzenin girişinde ziyaretçileri Türkiye'den el yapımı oyuncaklar karşılıyor. Tel oyuncaklar, oyuncak endüstrisi ile ülke ekonomisinin arasındaki bağı da göz önüne seriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarih kokan oyuncaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN