Sıkıntıdaki ekonomiye acil müdahale kredisi

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Sıkıntıdaki ekonomiye acil müdahale kredisi

Yeni sosyal sorumluluk projesi Karz-ı Hasen'i tanıtan MÜSİAD Genel Başkan Vekili Nazım Özdemir, yüzde 75'i borç verilecek paranın üyelerin sıkıntılarına fon olacağını söyledi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Antalya'da düzenlediği Bölgesel İş Geliştirme Toplantısı'nda MÜSİAD'ın yeni sosyal sorumluluk projesi olan Karzı Hasen'in tanıtımı yapıldı. İslami bankacılık sistemlerinin bir uygulaması olan Karz-ı Hasen, 'dinin emirlerine uygun faizsiz kredi' anlamına geliyor. MÜSİ- AD Genel Başkan Vekili Nazım Özdemir, üyelerden girişte 500 TL, yıllık da 500 TL aidat toplayacaklarını belirterek, "Üyelerin sıkıntılarına karşı bir fon olacak. Toplanacak paranın yüzde 75'i borç olarak verilecek. Banka kredisi gibi değil, duran bir kalbi çalıştırmaya yönelik bir acil müdahale gibi olacak. Üyelerimiz tökezlediği anda ayağa kalkabilmesi için verilen bir borç olacak" dedi.

YARDIMLAR KİME GİDECEK

Kurulacak Karz-ı Hasen sandığında yardım için de pay ayrıldığını anlatan Özdemir, "Toplanan paraların yüzde 25'i işini yürütmesi mümkün olmayan, çok sıkıntıya düşmüş üyelerimize yada vefat eden üyelerimizin zor durumda olan ailelerine destek için kullanılacak" dedi. Özdemir, şimdiye kadar hukuki çerçevesi oturtulmadığı için işletilemeyen Karz-ı Hasen'le ilgili hukuki ve fıkıh çalışmaları yaparak gerekli çalışmaları yaptıklarını anlattı.

BİRLİK VURGUSU YAPILDI

Antalya Valisi Muammer Türker de Karz-ı Hasen'in, birlik ve beraberliğin, güzel bir numunesini teşkil ettiğini belirterek "Biz birlik ve beraberlik içinde oldukça, yardımlaşma duygusunu yaşattığımız sürece sorunları aşamayacağımızı söylemek bir nevi hakaret olur" şeklinde konuştu. MÜSİAD Şube Başkanı Resul Lekesiz de Rusya ile yaşanan krize değindi. Lekesiz, "Krizler fırsat zamanlarıdır. Daha sağlıklı bir çıkışa vesile olabilir. Bunu fırsata çevirebiliriz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıkıntıdaki ekonomiye acil müdahale kredisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN