Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruslar hesapta yok

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 'Bu sezon hiç Rus turist gelmeyecek gibi düşünüyoruz, ona göre çaba gösteriyoruz' açıklamasını yaptı

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Ruslar hesapta yok
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Rusya ile krizin devam etmesi halinde, Hindistan ve Kuzey Afrika ülkelerinde yoğun tanıtım yapacaklarını bildirdi. 2016 sezonunda hiç Rus turist gelmeyecekmiş gibi hesap yaptıklarını ifade eden Ayık, iç pazar payını yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

İÇ PAZAR HAMLESİ GELİYOR

Bu yıl 20'nci kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nı (EMITT), değerlendiren Ayık, "İç pazarı en kısa zamanda 10 milyon rakamlarına çıkarmak istiyoruz" dedi. 2015'te Rusya'daki kaybın 1 milyon civarında olduğunu aktaran Ayık, "Uçak kriziyle başlayan sıkıntının ardından 2016 yılında nasıl bir sayı ile gerçekleşeceği konusunda öngörümüz yok. İki ülke insanları her zaman birbirine yakınlık hissediyor. Arada köklü bağlar var. Bu ilişki tamamen sıfırlanmaz. Ama bütün hesaplarımı şuna göre yapıyoruz. Sanki hiçbir turist gelmeyecek gibi düşünüyor, ona göre çaba gösteriyoruz. Bu kapsamda Ocak ayı içinde iki önemli fuara katıldık. Önümüzdeki günlerde Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki fuarlara katılacağız. Biz bakanlığımızın desteği ile tüm fuarlarda etkin bir tanıtım kampanyası yürüteceğiz" ifadelerine yer verdi.

HİNDİSTAN VE AFRİKA

Fuarlarda bugüne kadar olgulaştırdıkları pazarları daha da genişletmeyi amaçladıklarının altını çizen Ayık, "Rusya Federasyonu'ndan meydana gelebilecek kayıpları giderme adına pazarları büyüteceğiz. Aynı zamanda yeni pazarlardan başta Orta Doğu olmak üzere 4-5 saat uçuş mesafesinde olan Hindistan, Kuzey Afrika ülkelerinden talep almaya çalışacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar hesapta yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN