Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonlardan özel destek

EXPO'nun 'Hayatı Renklendiriyoruz' projesine masa tenisinde Türkiye ve dünya dereceleri bulunan down sendromlular destek verdi

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Şampiyonlardan özel destek
EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın Down Sendromu Derneği ve Di&SignEvent ile birlikte gerçekleştirdiği mandala etkinliğine masa tenisinde Akdeniz 1'incisi ve Dünya 2'ncisi olan down sendromlu Benay Balcı (40), Türkiye 2'ncisi olan Tayfun Arı (27) ve yine masa tenisi oyuncusu Serdar Konca (19) da eşlik etti. Etkinliğe katılan sporcular çocuklarla birlikte mandala boyadı.

12 HAFTADIR DEVAM EDİYOR
EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, "Özel çocuklarda Türkiye'deki en önemli konu farkındalığı yaratmak. Çocuklarımızın her birinin birer birey olduğu, hayatın içinde yer alabileceklerini göstermek istiyorduk" dedi. Etkinliğin düzenleyicisi Dilek Soydan ise 12 haftadan bu yana mandala etkinliğine katılan çocukların büyük gelişme kaydettiğini ifade etti.

ÇOCUKLAR GELİŞİM GÖSTERDİ
Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği Başkan Yardımcısı Tansu Konca ise down sendromlu ve mental çocuklarda bu tür aktivitelerin çok büyük yararı olduğunu belirterek, "Bir öğrencimiz mandala kursuna başladığı günden bu yana disiplinsel olarak daha iyi. Davranışları, kurallara uyma becerisi çok gelişti o yönde çok mutluyuz" diye konuştu. Etkinliğin sonunda down sendromlu sporculara etkinliğe katılımlarından dolayı EXPO 2016'nın sembol çiçeği şakayık takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonlardan özel destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN