Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çılgın Proje masada

Boğaçayı Projesi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bilim adamları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve proje üzerinde çalışma yapan uzmanların katıldığı toplantıda masaya yatırıldı

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Çılgın Proje masada
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Çılgın projesi' Boğaçayı, düzenlenen toplantıda her yönüyle tartışıldı. Boğaçayı Taşkın Önleme ve 1. Etap Üst Yapı Avan Projeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler, proje üzerinde çalışan uzmanlar ve belediye bürokratları ile Başkan Menderes Türel'in katıldığı toplantıda masaya yatırıldı.

İMO'YA TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projeyi baştan reddetmek yerine bilim adamlarına inceleterek bir çalışma yapan İnşaat Mühendisleri Odası'na teşekkür etti. Türel "Yaptıkları incelemenin sonucunu da bizimle paylaştılar. Bu bizi çok mutlu etti" dedi. Katılımcılara bu zamana kadar yapılan çalışmaları anlat an poje ekibi afet modelleme yazılımları kullanılarak; taşkından korunma, yer altı suyunda tuzluluk meydana gelmesi ve sedimantasyon senaryolarına ilişkin modellemelerin yapıldığını anlattı.

DETAYLAR PAYLAŞILDI

Toplantıda ayrıca birinci etap çalışmalarda proje kapsamında yapılması öngörülen üst yapıların etkilenebileceği tüm sorunlar ve bunların mühendislik çözümleri görüşüldü. Toplantıda, Boğaçayı Nehri'nin beslenme havzası sınırları içerisinde kalan 927 kilometrekarelik alanın tamamı ele alınarak havza bütünü içerisindeki her türlü afet ve altyapı riskine çözüm önerileri getirildi.

BİRLİKTE PLANLANIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Antalya'nın daha önce hayal bile edemediği bu kadar büyük bir projeyi, Antalya'daki tüm kanaat önderleri ile birlikte planlıyoruz. Her görüş, her eleştiri bizim için çok önemli. Bu projeyi el birliği ile oluşturup, en kısa sürede kazmayı vuracağız. Proje sadece bölgenin değil kentin değerine değer katacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çılgın Proje masada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN