Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dijitalin lideri Türel

Giriş Tarihi: 5.2.2016
Dijitalin lideri Türel

Sosyal medyayı en iyi kullanan belediye başkanı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel oldu

Dijital Araştırmalar Derneği'nin yaptığı, 'Dijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi' açıklandı. Çalışmada, belediyeler ve belediye başkanlarının en detaylı dijital ve sosyal medya performansı analizi gerçekleştirildi. Dijital Varlık Reytingi, Türkiye'deki belediye ve belediye başkanlarından oluşan 240 kullanıcının 68 kriter ışığında internet sitesi, mobil uygulama ve sosyal medyada etki, güncellik, etkileşim, içerik yönetimini ölçümledi, derecelendirdi, puanladı ve sıraladı.

TÜREL BİRİNCİ OLDU

2015'de dijital varlıkları en iyi kullanan belediye başkanı 79,25 puanla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 78 puanla ikinci oldu. Başkan Menderes Türel, Instagram'da 2015 yılında en iyi etkileşim ve yayın performansı gösteren belediye başkanı olarak belirlendi.

AKTİF SOSYAL MEDYA KULLANICISI
Twitter'da @menderesturel resmi hesabında 208 bin takipçisi olan Türel'in Facebook sayfasının 130 binin üzerinde beğenisi bulunuyor. Türel'in Instagram'da ise 4 binin üzerinde takipçisi bulunuyor. Canlı yayın uygulaması Periscope'u da kullanan Türel, YouTube'ta iki milyon görüntülenmeye doğru gidiyor. Türel, YouTube'a abone sayısı sıralamasında ise Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin ile ilk sıraları paylaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dijitalin lideri Türel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN