Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir şantiyesi

Antalya, devam eden projelerle dev bir şantiyeye döndü. Başkan Menderes Türel, yatırımları yakından takip ediyor

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Büyükşehir şantiyesi
Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Menderes Türel, devam eden yatırımları tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı. Türel, inşaatı devam eden Antalyaspor Tesisleri, Makine İkmal, Hizmet Binası, Doğu Garajı Kültür Merkezi ve Nekropol Alanı, Altınova Yolu, Kurşunlu Mezarlık, Raylı Sistem ve Expo-Kundu Yolu projelerinde incelemelerde bulundu. Sabahın ilk saatlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin Döşemealtı'da yapımını sürdürdüğü Antalyaspor'un kamp ve spor tesislerini gezen Türel, yüzde 50'si tamamlanan tesiste incelemede bulundu. Yetkililer, tesisin 07.07.2016 tarihine yetişmesi için tüm hızlarıyla çalıştıklarını belirtti. Avrupa'nın en iyi kamp ve spor tesislerinden biri olacak Antalyaspor Tesisleri'nde tam teşekküllü sportif alanlar yer alacak.

HAZİRAN'DA BİTİYOR

Başkan Türel, haziran ayında bitirilmesi planlanan Makine İkmal Şantiye alanının son durumunu da yerinde gördü. Makine İkmal İnşaatı içerisinde iki daire başkanlığının bulunacağı idari bina, yemekhane, atölyeler ve otopark yer alıyor.

HER KATI GEZDİ

Yapımına 2006'da başlanıp ve yüzde 90'ı bitirilmesine rağmen geçtiğimiz dönemde çürümeye bırakılan, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nı da gezen Türel, projenin tüm detaylarını yetkililerden dinledi. Tüm katları tek tek gezen Başkan Türel, Temmuz ayında faaliyete geçmesi planlanan bina içerisinde yer alacak daire başkanlıkları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu, grup toplantı odaları, nikah salonu, mescit ve otopark yerleri hakkında detaylı bilgi aldı.

ÇAĞ ATLATACAK PROJE
Başkan Türel, Antalya esnafına çağ atlatacak Doğu Garajı Kültür Merkezi ve Nekropol alanı inşaatını da kurmaylarıyla gezdi. Pazaryeri, festival çarşısı, restoranlar, mağazalar, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, konser ve tiyatro salonu, otopark, sergi galerisi ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı projenin inşaatı hakkında bilgi alan Türel, incelemede bulundu. Altınova Yolu ile Kurşunlu Mezarlık inşaatını da gezen Başkan Menderes Türel, Raylı Sistem ve Expo-Kundu yol inşaatını inceleyerek gezisini tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir şantiyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN