Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel kulakta 2 tahlİye kararı

Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen yasa dışı dinleme duruşmasında tutuklu sanıklar polis Erol Çomak ile eski istihbarat başkomiseri Sunal Sevindik tahliye edildi. 6 kişi ise halen firarda

Giriş Tarihi: 11.2.2016
Paralel kulakta 2 tahlİye kararı
Antalya'da 2009 ile 2013 yılları arasında paralel devlet yapılanması kapsamında aralarında polislerin, siyasetçilerin ve işadamlarının da bulunduğu toplam 130 kişinin yasadışı yöntemlerle dinlendiği iddiasıyla açılan davada tutuklu yargılanan sanıklardan istihbaratçı polis memuru Erol Çomak ile eski istihbarat başkomiseri Sunal Sevindik tahliye edildi. Davada tek tutuklu sanık, geçtiğimiz günlerde teslim olan Gökhan Tayuk kaldı. 12 sanıklı davada aralarında emniyet müdür ve yardımcılarının da bulunduğu 6 kişi firarda.

12 SANIKLI DAVANIN 4. DURUŞMASI
Aralarında belediye başkanları, milletvekilleri, bürokratlar, gazeteciler, işadamları, emniyet ve jandarma mensuplarının bulunduğu 130 kişinin terör örgütü üyesi, baron ve çete lideri olarak dinlenmesinin ortaya çımasının ardından 12 sanıklı dosyanın 4'üncü duruşması Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Mahkemeye 3'ü tutuklu yargılanan eski istihbaratçı polis şefi Gökhan Tayuk, eski istihbarat başkomiseri Sunal Sevindik ve istihbaratçı Erol Çomak ile tutuksuz yargılanan eski Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Daire Başkanlığı Başkan Yardımcısı emekli emniyet müdürü Mehmet Erdil, meslekten ihraç edilen eski istihbaratçı komiser Mehmet Kara ile meslekten ihraç edilen polis memuru Süleyman Çark hazır bulundu. Yasa dışı yollarla dinlenen polisler de şikayetçi sıfatıyla duruşmada salonunda yerlerini aldı.

AKLIMIZLA ALAY EDİLİYOR
Duruşmada şikayetçi sıfatı ile katılanlar kendilerini yasa dışı dinleyen kişilerden şikayetçi olduklarını söyledi. Sanıklar duruşmada yasadışı dinleme yaptıkları yolundaki suçlamaları kabul etmeyerek yasaya aykırı olarak dinleme kararı almadıklarını savundu. Sanıklar dinlemeleri suçu önlemek amacıyla yaptıklarını ifade etti. Sanıkların duruşmada sürekli suçun önlenmesi amacıyla dinleme yaptıklarını savunduğunu hatırlatan mağdurlar, "4 yıl içinde dinlenen kişilerin arasında bir tek terör örgütü üyesi, uyuşturucu baronu yok. Sadece subay, öğretim üyesi, siyasetçi, avukat ve işadamını dinlemişler. Bu kişiler bizim aklımızla alay ediyor" diyerek tepkilerini dile getirdi.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI
Duruşma sonunda mahkeme, Çomak ile Sevindik'in tahliyesine, haklarında yakalama kararı bulunan Yavuz Bölek, Bülent Elaldı, Asım Demirel, İsa Yıldırım, Şenol Oral ve Mehmet Fatih Baştuğ'un aranmasına devam edilmesi ve görüldükleri yerde yakalanmasına karar verdi. Duruşma 4 Nisan'a ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel kulakta 2 tahlİye kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN