Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorunları Ankara'ya taşıdı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'yu ziyaret etti

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Sorunları Ankara'ya taşıdı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti. Çetin, Bakan Soylu'ya sektörel değerlendirmelerin yer aldığı kapsamlı bir dosya sundu. Turizm sektöründe sezonda çalışan 400 bin kişinin yarısının kışın işsiz kaldığını hatırlatan Çetin, "Bu düşüşün yaklaşık yarısına yakını Antalya'da gerçekleşmektedir. Bu nedenle otellerin kışın da açık kalması ve çalışan istihdamının istikrarlı hale gelmesi için kış aylarında SGK prim desteği verilmesi son derece önemlidir" dedi.

TURİZM RAPORU VERDİLER

Antalya turizminin bu yıl zor bir süreçten geçtiğini de kaydeden Başkan Çetin, "Rusya krizinin Antalya ekonomisi için ciddi bir risk oluşturuyor. Buna Suriye sorunu, ülkemizin doğusunda yaşanan olaylar da eklendi. 2016'ya özel tedbirlerin de biran önce masaya yatırılması gerekiyor" diye konuştu. Çetin, turizmde yabancı işçi istihdamı ile ilgili sorunları da dile getirdi. Bakan Soylu, sorunları bildiklerini ve yakından takip ettiklerini ifade ederek, "Özellikle turizm bölgelerinde kış aylarında ortaya çıkan istihdam sorununun çözümü, belirttiğiniz alanlarda yabancı işçi çalıştırma konusundaki sorunlara hakimiz ve çözüm için çalışmalarımız devam ediyor. Turizm Bakanımızla da yoğun mesai içerisindeyiz. Belirttiğiniz konularda en kısa sürede çözüm üreteceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorunları Ankara'ya taşıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN