Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistik denizaltı

Türkiye'nin ilk turistik denizaltısı Nemo, Kanarya Adaları'ndan çıktığı yolculuğun ardından Antalya'ya geldi. Seferler Nisan'da

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Turistik denizaltı
Türkiye'nin ilk turistik denizaltısı Antalya'ya ulaştı. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olacağı düşünülen 20 metre uzunluğunda, 4 metre eninde, 6.5 metre yüksekliğinde ve 106 ton ağırlığındaki, 48 kişilik denizaltı seferlerine Nisan ayında Alanya'da başlayacak. Yurtdışından ithal edilen denizaltı 110 metreye kadar inebiliyor. Denizaltında, 80 saat boyunca 48 kişiye kadar yetebilecek oksijen tüpleri ve malzemeler bulunuyor. Her gün, günde 6 kez düzenlenecek turlarda su altında kalış süresi bir saat ile sınırlı tutulacak.

TURİZME YENİ BOYUT

Denizaltıyı getiren IHS Travel ve Touristfly'ın Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit, konu turizm olunca bir tarafın sürekli olumsuzluklardan bahsettiğini, başka bir tarafın ise yapılması gerekenlerden bahsettiğini belirterek, "Tüm olumsuz yaklaşımlara, negatif düşüncelere kulağımızı tıkadık ve Türkiye için bir ilki gerçekleştirdik. IHS Travel ve Touristfly olarak kurulduğumuz günden bu yana gerçekleştirdiğimiz her işte fark yaratmaya devam ediyoruz. Turizm anlayışına yeni boyutlar getirmeye devam ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistik denizaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN