Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddete karşı 'El İzi'

KADEM ve Çağdaş Antalyam Derneği, Özgecan Aslan'ın ölümünün 1'inci yıldönümünde 'Şiddete Hakkın Yok' temalı farkındalık köşesi oluşturdu

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Şiddete karşı 'El İzi'
Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen Özgecan Aslan, ölümünün birinci yıl dönümünde Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Gençlik Komisyonu ve Çağdaş Antalyam Derneği tarafından anıldı. Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikle gençler ilk olarak 'Şiddete Hakkın Yok' temalı farkındalık köşesi oluşturdu. Katılımcılar, şiddete karşı farkındalık yaratmak için ellerini turuncu renge boyayarak beyaz duvara el izlerini bıraktı. Farkındalık çalışmasının startını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş ve Çağdaş Antalyam Derneği Başkanı Fahrettin Kayan yaptı.

ÖZGECAN YASASI ŞART
Taş, "Bu olay bizi derinden etkiledi. KADEM olarak bir yapılanma içerisine girdik ve ana başlıklar belirledik. En önemli taleplerimizden biri Özgecan Yasası. Kadına yönelik şiddete ilişkin mahkemelerin şok edici yetersizliklerinin önüne geçmek için adli mekanizma yeniden yapılandırılmalı. Bu suçlara ilişkin ihtisaslaşmış şiddet mahkemeleri kurulmalıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddete karşı 'El İzi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN