Destek paketi öncesi direkt uçuş müjdesi

Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanacak turizm destek paketine kilitlenen turizm sektörüne, THY'den İsveç, Norveç, Finlandiya gibi ülkelere tarifeli sefer müjdesi geldi

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Destek paketi öncesi direkt uçuş müjdesi
Turizmde zor bir sezona hazırlanan Antalya'da gözler hükümetin açıklayacağı destek paketine çevrildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Pazartesi günü açıklanacak ve turizmcilerinin taleplerinin yüzde 85'ini karşılayacağı söylenen destek paketi öncesi ilk müjde Türk Hava Yolları'ndan (THY) geldi.

TEMEL KOTİL AÇIKLADI

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa'nın kuzey ülkelerinden Antalya'ya direkt uçuşlar düzenleneceğini vurgulayarak, "İsveç, Norveç ve Finlandiya gibi ülkelerden çok talep geliyor. Bu yaza kadar direkt uçuşları yetiştirmek istiyoruz" dedi. Kotil, charter uçuşunun çok olduğu Almanya gibi ülkelerden ise Antalya'ya direkt uçuş düşünmediklerini ifade etti.

GOLF TURİZMİ

Direkt seferler başlamasının Antalya'ya gelecek yüksek gelir grubundan turist sayısını arttırması bekleniyor. Direkt seferler golf ve kongre turizmi açısından önemseniyor. Golf merkezleri, hem tarifeli seferlerin azlığından hem de kış aylarında uçuşların durmasından şikayetçi. Golf merkezleri, Aralık ve Şubat aylarında uçuşlar olması halinde golf sezonunun uzayabileceğini öngörüyor. Tarifeli seferlerin başlayacağı açıklanan kuzey Avrupa ülkelerinin golf sporuna yakınlığı da bu potansiyeli arttırıyor.

KONGRE TURİZMİNİN ÖNEMİ
Ayrıca 5 yıldızlı otellerdeki toplantı salonlarında, kongre turizminin hizmetine sunulmaya hazır yaklaşık 180 bin koltuk kapasitesine sahip olan Antalya'da, direkt seferlerin artması kongre turizmi için de çok önemseniyor. Kongre turizminin müşterilerinin paket servislerle uçmak istememesi, direkt seferleri zorunlu kılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Destek paketi öncesi direkt uçuş müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN