Müze için geri sayım

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Müze için geri sayım
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kent Konseyi'nin ortak çalışmaları ile hazırlanan Kent Müzesi Projesi, 19 Şubat Cuma günü saat 17.00'de Antalyalılara ilk kez tanıtılacak. Proje, Büyükşehir Başkanlık Binası, Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Stadyumu alanıyla bir açık kent müzesi projesi olarak ortaya konulacak. Mevcut belediye binasının bulunduğu alandaki barakalar temizlenerek, Antalya merkezinde daha büyük bir park, yeşil alan ve yeni bir cazibe merkezi meydana getirilecek.

PARK GENİŞLİYOR

Atatürk Stadyumu'nun kapalı tribün bölümü yıkılarak alan Karaalioğlu Parkı ile birleştirilecek ve halka açılacak. Bu alanda, konser gibi etkinlikler için maraton tribünü korunacak ve depreme dayanıklı hale getirilecek.

KÜLTÜREL DEĞERLER

Kent Müzesi hayata geçtiğinde, Antalya'nın doğal ve kültürel değerlerinin yanı sıra tarihini yansıtan öncelikli malzemeler saptanacak. Eserler, uygun koşullarda korunma altına alınarak sergilenecek. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili yayınlar yapılarak kurslar, yarışmalar, toplantılar ve kültür geziler düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müze için geri sayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN