Teröre karşı eylem

Türkiye Kamu-Sen üyeleri tarafından Antalya'daki kapalı yolda düzenlenen 'terörü lanetliyoruz' eylemine yaklaşık 400 kişi katıldı

Giriş Tarihi: 20.2.2016
Teröre karşı eylem
Türkiye Kamu-Sen üyeleri tarafından Antalya'da düzenlenen 'terörü lanetliyoruz' eylemine 400 kişi katıldı. Eylemde Ankara ve Diyarbakır'da yaşanan terör saldırıları lanetlendi. Türkiye Kamu Sen üyesi bir grup, Antalya Kazım Özalp Caddesi üzerinde bulunan kapalı yol havuzbaşında eylem düzenledi. Eyleme, Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un yanı sıra 81 ilden gelen Türkiye Kamu Sen Kadın Kolları üyesi 400 kişi katıldı. Dev Türk bayrağının açıldığı eylemde, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi. Bazı vatandaşlar pencerelerinden açtıkları bayrakla eyleme destek verdi.

SLOGANLAR ATILDI
Üzerinde 'terörü lanetliyoruz' pankartının açıldığı eylemde uzun süre terörü lanetleyen sloganlar atıldı. Eylemde katılımcılara seslenen Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ankara'da yaşanan terör olayını hatırlatarak, 28 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve onlarcasının yaralı olduğunu söyledi.

HERKES ÇOK KIYMETLİDİR
Etnik kökeni ne olursa olsun her vatandaşın kendileri için kıymetli olduğunu söyleyen Koncuk, "İnsanları ayrıştırmadan, kategorize etmeden hepsini seveceğiz, sevdiğimizi göstereceğiz. Bu kamil bir devlet olmanın ilk ve tek şartıdır" şeklinde konuştu. Eylem olaysız sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN