Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meslek öğrenip çıkacaklar

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Meslek öğrenip çıkacaklar

Antalya'daki cezaevlerinde kadın tutuklular için ahşap atölyesi kurulacak. Bu amaçla defile düzenlendi ancak bağışlar ve açık artırmaya ilgi az oldu

Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Antalya Şubesi'nin, Antalya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, kadın tutuklulara kurulacak ahşap atölyesine destek sağlamak için defile düzenledi. Hotel Su'da düzenlenen geceye Antalya Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Adnan Tabar, Emniyet Müdür Yardımcısı Nedim Arıkan, Antalya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Şeref Tatlı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nden proje sorumlusu Yılmaz Koca'nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 350 davetli katıldı. Gecede, White Dove Gelinlik ile Baggi Men mağazalarının 2016 yılı özel tasarım gelinlik, damatlık, bindallı ve abiye kıyafetleri tanıtıldı. Dantel ve kristal işlemeli gelinlik, abiye ve saray tarzı bindallılar göz kamaştırdı. Renkli gecede, birer gelinlik, damatlık, bindallı ve abiye ile Burdur'dan hediye gelen rölyef çalışması Atatürk tablosu açık arttırmaya konuldu. Gecede sadece Atatürk tablosu alıcı buldu.

CEZAEVİNDE MESLEK KURSU

Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Adnan Tabar, cezaevinde açılan meslek kurslarının önemine değinerek "Cezaevinde bir gün dahi kalmak çok zor. Mesleği olanların mesleklerini geliştirmeleri, mesleği olmayanların da bir meslek sahibi olmaları için yoğun çaba gösteriyoruz" dedi. TKKD Antalya Şubesi Başkanı Tülay Ersoy da "Kadınlarımız cezaevinden çıktığında evlerinde ahşap boyama çalışması yapacak, ürettikleri eserleri satıp aile ekonomilerine katkıda bulunacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek öğrenip çıkacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN