Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa'da yeni akraba yapılanması

Daha önce CHP eski İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in akrabalarını istihdam etmekle suçlanan Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde yeni bir akraba yapılanması daha ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Muratpaşa'da yeni akraba yapılanması
Muratpaşa Belediyesi, yeni bir akraba yapılanmasıyla gündeme geldi. Personel sayısının fazlalığı gerekçe gösterilerek 210 çalışanın işten çıkarıldığı Muratpaşa Belediyesi'nin, İmar Müdürlüğü'nde ortaya çıkan akrabalık ilişkileri oldukça dikkat çekici. Belediyedeki akrabalık ilişkilerini gösteren elle çizilmiş bir tablo, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılınca Antalya'da gündem yarattı.

AKRABALIK TABLOSU

Tabloya göre, Ümit Uysal'ın 20 yıllık yakın arkadaşı olduğu belirtilen danışmanı Murat Kaya'nın kayınbiraderi Deniz Duğan, belediyede İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yapıyor. Deniz Duğan'ın kardeşi Umut Duğan da aynı birimde Müdür Yardımcısı görevinde bulunuyor. Deniz Duğan'ın eşi Nermin Duğan ise aynı birimde İmar Şefi. Yine tabloda, Yapı Denetim Servisi Şefi Mehmet Ali Uysal'ın da Başkan Ümit Uysal'ın amcaoğlu olduğu vurgulanıyor.

SUSTURAMAZSINIZ

Sosyal medya platformunda defalarca paylaşılan tabloyla ilgili en dikkat çekici yorumları ise CHP eski Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan yaptı. Son il kongresinde Ümit Uysal'la yaşadığı tartışmalar ve ardından sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı paylaşımlar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen Sapan, tablo üzerinden Başkan Ümit Uysal'a yüklendi. Kendisini disiplin kuruluna vererek susturamayacaklarını ifade eden Sapan, açtı ağzını, yumdu gözünü…

ÜZERİNE YAPSAYDIN
Tabloyu kendi sayfasında paylaşan Yıldıray Sapan, "Belediyede en büyük rantın döndüğü yer imar dairesidir. Oldu olacak imar dairesinin tapusunu da üzerine yapsaydın Ümit", "100 kişiyi işten attı ama akrabalar en kıyak yerlerde", "Koltuk sevdası yok ise bu şema ne solcu Ümit? Bu şemaya bakınca utanç duymuyor musun" gibi mesajlarla Uysal'a yüklendi.

PARALEL CHP

Daha önce de İzmir milletvekili olduğu dönemde Antalya'dan sorumlu olan Erdal Aksünger'in, ailesinin Antalya'da yaşayan tüm fertlerini Muratpaşa Belediyesi'ne yerleştirdiği ortaya çıkmıştı. Aksünger'in adı yerel seçimler öncesi SABAH Akdeniz'de yayınlanan 'Büyükşehir'de paralel CHP' haberi ile gündeme gelmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'da yeni akraba yapılanması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN