Veda ve mutlulu

Atatürk Stadı'nın bundan sonra yeşil alan olarak kente hizmet edecek olması, eski futbolcular ve amigolar tarafından da olumlu karşılandı

Giriş Tarihi: 23.2.2016
Veda ve mutlulu
Antalya'da Kent Müzesi Projesi'nin ilk adımı Atatürk Stadyumu'nun yıkımı ile başladı. Antalyaspor'a yıllarca ev sahipliği yaptıktan sonra şimdi tüm kente hizmet edecek olan alanla ilgili olarak Antalyaspor eski başkanlarından Sedat Peker, "Üzüntü ve sevinci bir arada yaşıyorum. İnanılmaz günler geçirdik bu statta. Ama Antalya'ya kazandırılacak olan Kent Müzesi'nin heyecanı var içimde" dedi.

FARKLI DUYGULAR
Eski futbolculardan Fazlı Ulusal "Çok güzel anılarımın olduğu bir stattı. Top koşturduğumuz alanlarda insanların artık aileleri ile birlikte vakit geçirecek olması güzel" dedi. Efsane oyunculardan Adnan Gülek ise "Bütün hayatımız neredeyse burada geçti. Üzülüyoruz tabi ki ama Antalya için yararlı bir alan haline dönüştürüleceği için de sevinçliyiz" diye konuştu. Eski kalecilerden Adnan Karahan da "Bütün yaşadıklarım gözümün önünden tıpkı bir film şeridi gibi akıp geçti. Ama çağın ihtiyaçlarına cevap vermek gerekiyor. Belediye doğru bir karar verdi" dedi.

AMİGOLARIN VEDASI

Yıllarını Atatürk Stadı'nın tribünlerinde geçiren amigo Ali Çınardere (Ali Dayı) ise "Buranın yeri hiçbir zaman doldurulamaz. 40 sene boyunca çok güzel günler yaşadık, bütün bunlar artık kalbimizde kaldı. Kent Müzesi olarak hizmet verecek olması, alanın yine Antalyalılara hizmet verecek olması çok önemli" derken Recep Güler (Miloş) ise "36 yıl bu tribünlerde yaşadım. Başkan Türel'e de canı gönülden teşekkür ederiz, burayı başkalarına yem yaptırmadı sahip çıktı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veda ve mutlulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN