Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm kentinde su parkı hayaleti

Bir zamanların gözde su parkı, 2012 yılının Aralık ayında tahliye edilmesinin ardından kaderine terk edilince madde bağımlılarının yuvası haline geldi

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Turizm kentinde su parkı hayaleti
Antalya'nın ilk su parkı olan Aquapark, kaçak olduğu için tahliye edileli 3 yılı aşkın zaman geçti. Bir zamanların gözde eğlence mekanı, 2012 Aralık ayında tahliye edilmesinin ardından kaderine terk edildi. Yaz aylarında binlerce yerli yabancı misafirin doyasıya eğlendiği 30 dönümlük alan, bugün eski günlerinden çok uzak bir görüntü çiziyor.

BAĞIMLILARIN YUVASI OLDU

Manavoğlu Parkı'na dahil edilen alanda park düzenlemesi sadece Muratpaşa Belediyesi'nin astığı tabelalarda kaldı. Daha önce restoran ve soyunma kabini olarak kullanılan yapılar yıkılmayınca bugün madde bağımlılarının sığınağı haline geldi. 5 yıldızlı otellerin ve lüks sitelerin yanındaki alan etrafa tehlike saçıyor. Duvarlarına yazılar yazılan metruk binalar yıkılmayı bekliyor. Antalya'nın en değerli arazilerinden olan alanda su parkının da dahil olduğu kaçak yapılar, 2012 yılı sonunda yıkılmıştı. 2013 yılında parkın bulunduğu alanda iki kez yangın çıkmıştı. Üst üste iki yangın olayının yaşanması akıllara kundaklama ihtimalini getirmişti. Su parkının yanı sıra bölgede yer alan eğlence mekanları da aynı dönemde tahliye edilmişti. Muratpaşa Belediyesi'nin yaklaşık 15 yıl süresince Doğal SİT alanı olan falezlerin de dahil olduğu halka açık park alanında yaşanan işgalleri görmemesi ayrı bir tartışma yaratmıştı. Kaçak yapıları görmekte 15 yıl geciken belediyenin, tahliye sonrası yıkım ve park düzenlemesi işlemlerini de 3 yıldır yapmamış olmaması vatandaşın tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, metruk yapılarda özellikle geceleri madde bağımlılarının toplandığını anlatıyor. Bölgede çok sayıda güvenlik sorunu yaşadıklarını anlatan vatandaşlar, belediyeyi göreve çağırdı: "Sadece tabelalarda, 'yeşil alan ve park çalışması' yazmak yetmiyor. Gerçekten çalışma bekliyoruz. Antalya'nın en elit bölgelerinden biriydik, şimdi dışarıya çıkarken bile tedirgin oluyoruz. Çocuklarımızın güvenle sokağa çıkmasını istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm kentinde su parkı hayaleti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN