Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hediye hayvan almayın

Antalya Hayvan Dostları Derneği Başkanı Jale Ünsal, kedi ve köpeğin doğum gününde hediye edilecek bir unsur olmadığını belirterek, "Emrivaki hediye olmaz" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Hediye hayvan almayın
Antalya Hayvan Dostları Derneği Başkanı Jale Ünsal, dernek olarak insanları bilinçlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Sokak hayvanlarının doğuştan itibaren dışarıdaki yaşama bir şekilde adapte olduğunu, ancak evde yaşayan cins köpeklerin bir süre sonra sokağa atılmasıyla rezil hale geldiklerini anlattı.

DURUMLARI İÇLER ACISI

Asıl sorunun bir hevesle alınıp sonradan sokağa bırakılan hayvanlar olduğunun altını çizen Ünsal, "Bu hayvanlar ya açlıktan ölüyor, ya da trafik kazasında can veriyor. Sokakta yaşamayı bilmedikleri için hayata küsüyorlar. Kedi köpeklerin barınaklardaki halleri bir görseniz ağlarsınız. Bunları insanlara duyurmaya çalışıyoruz. 'Satın almayın, sahiplenin bir can kurtarın' diye. Minnet duygusu var, evden atılmamak için hata yapmamaya çalışıyorlar" diye konuştu.

HEDİYE ALIP EMRİVAKİ YAPMAYIN
Hayvan sevgisi aşılanan bir çocuğun parkta elindeki bisküvinin yarısını sokak köpeğiyle paylaşabildiğini dile getiren Jale Ünsal, hayvan sevgisinin aileden gelmesi gerektiğini söyledi. İnsanların hayvan sahiplenmeden önce çok iyi düşünmeleri gerektiğini, onların bir hayvan değil bir arkadaş, bir yoldaş edindiklerini anlaması gerektiğinin altını çizen Jale Ünsal, sevgilisine ya da bir yakınına doğum günü hediyesi olarak hayvan alınmaması gerektiğini ifade ederek, "Emrivaki bir hediye olmaz. Sonra da 'Bu köpek bize gelmişti bakamayacağız' diyorlar. Evde bir kişi dahi onaylamıyorsa o köpek eninde sonunda o evden gider. Bütün detaylar düşünülerek bir canlının hayatına yön verin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hediye hayvan almayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN