Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur çilesine son

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Yağmur çilesine son

ASAT Genel Müdürlüğü, yağmur suyu sorunlarını çözmek için kolları sıvadı. Çalışmalar bitince göl manzaraları sona erecek

ASAT Genel Müdürlüğü'nün Antalya genelindeki alt yapı hamlesi sürüyor. Şiddetli yağışlar sonrası sıkıntı yaşanan Kepez ilçesi Varsak Mahallesi ile Muratpaşa ilçesi Metin Kasapoğlu Caddesi, Kızıltoprak Mahallesi, Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız Caddeleri'nde dev yağmur suyu projeleri yürütülüyor. Projeler tamamlandığında bu bölgelerde yaşanan göl manzaraları tarih olacak.

VARSAK 1'İNCİ ETAP

ASAT'ın Varsak'ta başlattığı 1. Etap Yağmur Suyu Drenaj Hattı inşaatı aralıksız sürüyor. Yaklaşık 13 bin 700 metre uzunluğunda olacak drenaj hattının 3 bin metresinde kazı çalışmaları ve beton imalatı tamamlandı. Proje tamamlandığında Varsak, Karşıyaka, Şelale ve Habipler mahalleleri ile bağlantı yolları drenaj hattına kavuşacak. Proje 21 milyon liraya mal olacak.

YILDIZ- TONGUÇ HATTI

ASAT, Muratpaşa ilçesi Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinin yağmur suyu sorununu çözmek için düğmeye bastı. 18 milyon 300 bin TL yatırım bedelli proje başladı. Proje kapsamında bu caddelerde 6 bin 380 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı imalatı yapılacak.

8 BİN 700 METRE DRENAJ HATTI

Metin Kasapoğlu Caddesi'ne de 4 milyon lira yatırım bedeliyle, 3 bin 300 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı yapılıyor. Projeyle Metin Kasapoğlu Caddesi, Çınarlı Caddesi, 4450, 1463, 1466 ve 1452 sokaklar yağmursuyu drenaj hattına kavuşacak. Kızıltoprak Mahallesi'nde yürütülen yağmursuyu çalışması da aralıksız sürüyor. 3 milyon 100 bin liraya mal olacak çalışma ile bölgede 5 bin 400 metre yağmur suyu hattı yapılacak. Projeler 2016 yılı içerisinde tamamlanacak. Toplam 46 milyon 400 bin liraya mal olacak projeler bittiğinde yoğun şikayetlerin yaşandığı bu bölgelerdeki yağmur suyu çilesi sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur çilesine son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN