Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev zirve Antalya'da

Antalya'nın da üyelerinden biri olduğu, dünyanın en önemli şehirlerinin oluşturduğu Güçlü Şehirler Ağı 1'inci Küresel Zirvesi 11-12 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Dev zirve Antalya'da
G 20, NATO zirvesi gibi ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonlar, yer aldığı örgütler ve kazandığı uluslararası ödüllerle dünya süper ligine çıkan Antalya, uluslararası toplantıların vazgeçilmezi oldu. Dünya kenti Antalya, üyesi olduğu Güçlü Şehirler Ağı'nın kurucu üyesi olarak dünyanın en önemli şehirlerinin belediye başkanlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Güçlü Şehirler Ağı 1'inci Küresel Zirvesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ev sahipliğinde 11-12 Mayıs 2016 tarihlerinde diplomasinin merkezi haline gelen Antalya'da yapılacak.

HEYET ANTALYA'DA

Güçlü Şehirler Ağı toplantılarının organizasyonunu yürüten Stratejik Diyalog Enstitüsü'nden bir heyet incelemelerde bulunmak üzere Antalya'ya geldi. Jonathan Birdwell, Sebastien Feve ve Rebecca Skellett'den oluşan heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i makamında ziyaret ederek, zirve ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

ŞİDDETE KARŞI İŞBİRLİĞİ AĞI
Geçen yıl Şubat ayında yapılan Şiddet İçeren Aşırılıkla Mücadele Beyaz Saray Zirvesi'nin ardından kurulmasına Güçlü Şehirler Ağı'nın kurulmasına karar verildi. ABD Başkanı Barack Obama'nın inisiyatifinde oluşturulan ağ, şehirler arasında şiddet ve suçla mücadelede iş birliğini geliştirmeyi, tecrübeleri paylaşmak için atılacak adımları konuşmayı, teröre karşı ortak tavır geliştirmeyi hedefliyor.

İLK TOPLANTI NEW YORK'TA
Güçlü Şehirler Ağı'na katılmaya davet edilen dünyanın en önemli 25 şehri, 29 Eylül 2015'te New York'ta bir araya gelerek, ilk toplantısını gerçekleştirmiş ve oluşumun tüzüğü kabul edilmişti. Toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yanı sıra Paris, Londra, Palermo, Montreal, Oslo, Stockholm, Kopenhag, Minapolis, Atlanta gibi dünyaca ünlü önemli şehirlerinin belediye başkanları da katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev zirve Antalya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN