Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kolları yok diye kız vermiyorlar

İnşaatta çalışırken yüksek gerilim hattına kapılarak iki kolu ve bir bacağını kaybeden Tuncer Sarıoğlu, evlenemediği için kol nakli yaptırmak istiyor

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Kolları yok diye kız vermiyorlar
Samsun'lu 10 çocuklu bir ailenin 5'inci çocuğu olan Tuncer Sarıoğlu, iki kolu ve sol bacağını 15 yaşında inşaatta çalışırken yüksek gerilim hattına kapılarak kaybetti. O talihsiz günü 26 yıldır her gün yaşadığını ifade eden Sarıoğlu, "Ben çocukluğumu bile yaşamadan iki kolumu kaybettim" diye konuştu.

ÖMER HOCA FAKTÖRÜ
Ömer Özkan'ın 2009 yılında Cihan Topal'a yaptığı çift kol naklinin kendisini hayata bağladığını belirten Tuncer Sarıoğlu "2009 yılından buyana kol nakli olmayı bekliyorum. İnsanlardan isteğim beyin ölümü gerçekleşen yakınlarının uzuv ve organlarını bağışlasınlar ki biz hayata tutunabilelim evlenip çoluk çocuğa karışabilelim" dedi.

40 KİŞİ BEKLİYOR

Prof. Dr. Ömer Özkan ise şu anda Türkiye'de çift kol nakli olmayı bekleyen 40 hastanın bulunduğunu belirterek "Yeter ki bağış yapılsın. Biz 40 hastaya bir hiç durmadan kol nakli yaparız. Tuncer hayata hep pozitif bakan bir insan. Eminim ona da kısa sürede kol çıkar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kolları yok diye kız vermiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN