Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocukların yüzü gülüyor

Antalya Emniyeti Müdürlüğü'nün ÇOGEP kapsamında düzenlediği proje başarıyla tamamlandı. Proje ile risk altında bulunan çocuklar sosyal yaşama dahil edildi

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Çocukların yüzü gülüyor
Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Programı (ÇOGEP) kapsamında Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile birlikte yürütülen 'Muratpaşa'nın Gülen Yüzleri' projesi sona erdi. Halk arasında Zeytinköy olarak tabir edilen Yeşildere, Gebizli ve Doğuyaka mahallelerinden oluşan bölgede bulunan okullardan rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmenleri aracılığı ile belirlenen 9-16 yaş grubundan 50 çocuğa Haziran-Temmuz-Ağustos ayları boyunca 3 ay süreli spor eğitimleri kursu düzenlendi.

SOSYAL HAYATA KATILIYORLAR

Yoğun sportif etkinlikler dışında çocuklarla serbest zamanlarında geziler, bilgilendirici ve bilinçlendirici aktiviteler Adrasan - Olimpos gezi, Dinopark gezi, Ulupınar öğle yemeği, Akvaryum gezi, Sinema ve Bowling etkinlikleri gerçekleştirildi. Proje sonunda Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısay, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir ve Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karabacak'ın katılımları ile İnönü Ortaokulu'nda projede yer alan 50 öğrenciye okul ihtiyacı çeşitli hediyeler verildi. Proje ile risk altında bulunan çocukların sosyal hayata girebilme, girdikleri sosyal ortamlarda öğrendikleri değerleri ve kuralları uygulayabilme imkanı sağlanması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların yüzü gülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN