Olay mübaşire 13.5 yıl ceza

6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nın imzasını taklit ederek adli emanetteki uyuşturucuyu satan mübaşire 13.5 yıl ceza verildi

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Olay mübaşire 13.5 yıl ceza
Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde mübaşir olarak görev yapan Süleyman Yeşildal, mahkeme başkanını ve mahkeme üyesi hakimin sicilini yazıp elektronik imzasını kullanarak adli emanetteki uyuşturucuları satmaktan ve güveni kötüye kullanmaktan 13 yıl 6 ay 15 gün ağır hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz olarak yargılanan kardeşi Ali Yeşildal ise 11 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı. Antalya 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya iki sanık da katıldı.

TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Mahkemede son savunmasını yapan Süleyman Yeşildal suçsuz olduğunu söyledi. Avukatı da etkin pişmanlık yasasından yararlanmasını talep ederek tahliyesini istedi. Ali Yeşildal ise suçsuz olduğunu tekrarladı. Mahkeme Başkanı Süleyman Yeşildal'ın uyuşturucu alıp satmaktan 11 yıl 5 ay 15 gün, güveni kötüye kullanmaktan ise 2 yıl 1 ay olmak üzere toplam 13 yıl 6 ay 15 gün hapse mahkum olduğunu açıkladı. Tutuksuz olarak yargılanan kardeşi Ali Yeşildal'ın ise 11 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığı bildirdi. Kararın açıklanmasının ardından Süleyman Yeşildal sinir krizi geçirdi, duruşma salonundan çıkarılırken jandarma ile tartışma yaşadı. Ali Yeşildal ise gözyaşlarına boğuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olay mübaşire 13.5 yıl ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN