Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Susuz mahalle kalmıyor

ASAT Genel Müdürlüğü 10 milyon TL yatırım bedelli projeyle Finike, Kaş ve Demre'nin içme suyu sorununu çözüyor

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Susuz mahalle kalmıyor
ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'nın doğusunda ve batısındaki mahallelerin yıllardır süregelen içme suyu sorunları tek tek çözülüyor. ASAT son olarak, Finike'nin Dağbağ ve Kaş'ın Çobanlar mahallelerini içme suyuyla tanıştırdı. Ekipler, Finike'nin Yeşilköy, Çamlıbel ile Demre'nin Belören ve Çağman mahallelerinin sorununu çözmek için çalışma yürütüyor.

10 MİLYON TL YATIRIM

ASAT, 10 milyon lira yatırım bedelli proje kapsamında bölgeye 46 kilometre isale hattı, 5 kilometre de şebeke hattı döşüyor. Ayrıca, suyun alınacağı Başkoz kaynağına su alım yapısı, Yeşilköy ve Yazır mahallelerine 2 adet terfi binası, 4 adet farklı kapasitelerde depo inşa ediliyor. ASAT ekipleri, içme suyu hattının 35 kilometresini tamamladı.

HAZİRANA YETİŞECEK

Proje kapsamında Başkoz kaynağına yapılan su alım yapısı ile kaynaktan alınan su, terfi hatlarına ve su depolarına aktarılacak. Hatlara yerleştirilen ayrım vanalarıyla sular mahallelere ulaştırılacak. Böylelikle bazı mahalleler ilk defa içme suyu ile tanıştırılırken bazı mahallelerin de yetersiz kalan suyuna takviye yapılacak ve sorun ortadan kaldırılacak. Çalışmaların Haziran ayına yetiştirilmesi planlanıyor. Bölge halkı, kangren haline gelen içme suyu sorununun çözülüyor olmasının heyecanını yaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Susuz mahalle kalmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN