Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalancının mumu yatsıya kadar...

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Erol İşbilen, oğluna devrettiği lojmanıyla ilgili habere yanıt verirken çekinmeden yalana başvurdu

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Yalancının mumu yatsıya kadar...
Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Erol İşbilen, kendisine tahsis edilen lojmanı, usulsüz olarak oğluna devretmesinin konu edildiği SABAH Akdeniz'in 'Babadan oğula lojman kıyağı' başlıklı haberi yalanlamaya çalışırken yalana başvurmaktan ve geçen seçimde milletvekili adayı olan oğlunun bedensel engelini acındırma amaçlı kullanmaktan kaçınmadı. İşbilen'in gönderdiği cevap metninde verdiği tek doğru bilgi ise hakkında çeşitli iddialarla açılan soruşturmanın, takipsizlikle sonuçlandığı oldu.

GÜLLÜK'TE GÖRÜNTÜLENDİ

SABAH Akdeniz'e gönderdiği cevap metninde Muratpaşa Belediyesi'ne ait lojmanda 6 yıldır oğluyla birlikte yaşadığını iddia eden İşbilen'in, iddia ettiğinin aksine eşi Fatma İşbilen'e ait Deniz Mahallesi'ndeki evde kaldığı fotoğraflarla tespit edildi. İki gün üst üste sabah 07.30'da işe gitmek için makam aracına bindiği, eşine ait evin yakınındaki Güllük Katlı Otoparkı karşısında bekleyen SABAH Akdeniz muhabirleri Erol İşbilen'i eşi Fatma İşbilen'le makam aracına binerken görüntüledi.

SADECE OĞLU DEĞİL

Gönderdiği cevapta 2946 Sayılı Kamu Konutları Kanunu çerçevesindeki Kamu Lojmanları Yönetmeliği'nin 13. maddesine uygun olarak oğlu Barış İşbilen'le birlikte yaşadığını iddia eden Erol İşbilen, bu lojmanda oğlunun, yeğeni Ahsen İşbilen ve teyzesinin kızı Ayda Yıldırım ile birlikte yaşadığını ve onların adres kayıtlarının da sözkonusu lojmanda olduğunu gizledi. İşbilen'in, durumu kurtarmak için lojman usulsüzlüğüyle ilgili haberin yayınlanmasının ardından oğlunun oturduğu Ankara Sitesi'nin bahçesinde iki gün boyunca köpek gezdirip kendisini gösterdiği de öğrenildi.

PARA CEZASI ALACAK
Öte yandan Erol İşbilen'in lojmanı, kendisi kullanmayıp oğluna tahsis edebilmek için adres kaydını değiştirmediği, ancak eşi Fatma İşbilen'in adres kaydının da gerçekte oturdukları Deniz Mahallesi'ndeki evde göründüğü öğrenildi. Evli olmalarına ve birlikle yaşamalarına rağmen resmi adres kayıtları iki farklı evde görülen İşbilen çiftinin bu yaptığı da Adres Kayıt Sistemi Yönetmeliği'ne göre para cezasını gerektiren bir kabahati oluşturuyor. Yönetmeliğe göre adreslerini değiştirenlerin 20 gün içerisinde bildirmesi zorunlu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalancının mumu yatsıya kadar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN