Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmciye müjde Berlin'de geldi

ITB 2016 kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, istihdam ile ilgili yeni bir paket daha açıklayacaklarının müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Turizmciye müjde Berlin'de geldi
Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen dünyanın en önemli turizm fuarlarından ITB (Uluslararası Turizm Borsası) 2016 kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 106 bölümden oluşan Türkiye standında incelemelerde bulundu. Antalya Valisi Muammer Türker başkanlığındaki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de yer aldığı kalabalık Antalya heyeti de Berlin'de boy göstererek turizmcilerin yayında yer aldı.

YENİ PAKET YOLA ÇIKTI
Bakan Ünal, turizm sektörüne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bir paket hazırladıklarını müjdeledi. Geçtiğimiz günlerde 9 maddelik bir paket yayınladıklarını hatırlatan Bakan Ünal, "Pazartesi akşamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile ve ilgili bürokratlarımızla bir çalışma gerçekleştirdik. Özellikle turizm sektöründe istihdam ve çalışma hayatıyla ilgili küçük bir paket hazırlamış bulunuyoruz. Çalışma Bakanlığımız bu konuda gerekli önlemleri hazırlamış bulunuyor. Önümüzdeki günlerde bunu da özellikle turizm sektöründe çalışanların ve sezon dışı dönemde oluşan hem çalışanlara hem işverenlere dönük bazı iyileştirici tedbirlerimizi daha kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

EXPO VE SPOR TURİZMİ

ITB'de bu yıl turizm pazarında öne çıkan Türkiye'nin destinasyonları yanında dağcılık, yürüyüş, bisiklet, doğa gibi alternatif turizm türleri anlatılırken 2016 Antalya Botanik Expo'ya vurgu yapıldı. Antalya Botanik Expo standında ülkemizin zengin bitki çeşitliliği yansıtılırken her bölge için ayrı ayrı tasarlanmış çiçek ve bitki örtüsünden oluşan adacıklara yer verildi. Fuarda ayrıca 'Antalya Spor Turizmi' adlı çalıştayda, aktif turizm, golf turizmi ve futbol turizmi konuları hakkında bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciye müjde Berlin'de geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN