Karayolunu TIR'la kapattılar

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Karayolunu TIR'la kapattılar
Burdur'da Nevzat ve İsmail Alptekin kardeşler, avukatları Mehmet Çavdar aracılığıyla Burdur Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne başvurarak Aydınlıkevler Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi'ndeki yaklaşık 15 dönümlük arazilerinin sınırlarını belirledi. Sınırların belirlenmesinin ardından çift şerit ana yolu ve bir kavşağı 4 TIR'la kapatan Alptekin kardeşler, bazı noktalara da şerit çekti.

BELEDİYE GÖREVE

Avukat Çavdar, ana ortağı 5 kişi olan arazinin 1982 yılından beri yol olarak kullanılmasına rağmen istimlak işlemi yapılmadığını ve hak sahiplerine hiçbir ücret ödenmediğini söyledi. Çavdar, "Belediye yasal işlem yapana kadar yolu kapatmayı düşünüyoruz. Burada vatandaşın arazisini istimlak etmesi gereken, onları pazarlığa davet etmesi gereken belediyedir" dedi.

YASAL SÜREÇ BEKLENİYOR

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile zabıta ekipleri de bölgede inceleme yaptı. Yolun TIR'larla kapatılması nedeniyle trafikte aksama yaşandı. Burdur Belediyesi'nin konuyla ilgili yasal süreç başlattığı ve gerekli açıklamanın bu sürecin ardından yapılacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karayolunu TIR'la kapattılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN