Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık turizminde Orta Asya hamlesi

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Sağlık turizminde Orta Asya hamlesi

BAKA, sağlık turizmi kapsamında Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan'a yönelik özel bir çalışma programı gerçekleştiriyor

Antalya sağlık turizmini geliştirmek, yaygınlaştırma ve tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Koordinasyon Kurulu işbirliği, Antalya Valiliği'nin önderliğinde THY ile yeni bir tanıtım programı hazırladı. Sağlık turizmi hedefiyle Orta Asya ülkeleri Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan doktor, hastane ve seyahat acentesi yetkilileri ile gazetecilerden oluşan 33 kişilik heyet, 14-19 Mart tarihlerinde Antalya'ya gelecek.

İNCELEMEDE BULUNACAKLAR

Antalya Valiliği tarafından bilgilendirilecek heyet üyeleri, organ nakilleriyle tanınan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin yanı sıra Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile özel hastane ve kliniklerde incelemelerde bulunacak. Ayrıca heyet üyeleri, kamu ve özel hastaneler ile turizm sektörünün temsilcileri ile çalıştayda bir araya gelip ikili görüşmeler (B2B) gerçekleştirecek.

ANTALYA HAKKINI BULACAK
BAKA Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen, "Antalya turizminin tüm yıla yayılası açısından sağlık turizminin stratejik önemi var" dedi. Antalya'nın sağlık turizminde hak ettiği yere gelmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Özen, "Kaliteli sağlık hizmeti bulunan Antalya'daki kamu ve özel hastaneleri, altyapı ve teknolojik bakımdan sağlık turizmine hazır. Turizmin yanı sıra sağlık hizmetleriyle de marka olabilecek kapasiteye sahip Antalya'nın sağlık turizminde ilk tercih edilen yer olabilmesi için tanıtım çalışmalarımız devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık turizminde Orta Asya hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN