Milli formayı giyip borcunu ödeyecek

Giriş Tarihi: 13.3.2016

16 yıldır devlet koruması altında yaşayan Gülfidan Göz, 19 yaş altı Milli Takım'ın kalecisi oldu. Genç sporcu Göz'ün şimdiki hedefi A Milli formayı giyip devlete borcunu ödemek

Devlet korumasına 2 yaşındayken teslim edilen ve 16 yıldır Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evi'nde kalan Gülfidan Göz, devlete borcunu milli formayla ödemek için çalışıyor. 19 yaş altı milli takımının kalesini koruyan Göz'ün hedefi önce 21 yaş altı, ardından da A Milli Takım.

KAZAYLA DEĞİŞEN HAYAT

Gülfidan Göz, değeri yokluğunda anlaşılan bir aile desteğinden mahrum olarak hayata başladı. Ancak devlet ona kucağını açarak bu boşluğa ilaç oldu. Aldığı destekle hayata dört elle sarılan Göz'ün hayatı, 2013 yılında yaşadığı bir kazayla değişti. Antalya Halk Oyunları Ekibi'yle birlikte 2013 yılında Gaziantep'teki halkoyunları şenliğinden dönerken Akseki'de kaza geçiren Gülfidan Göz, ölümün kıyısından döndü. Milli kaleci Gülfidan, "Ölümün kıyısından döndüm. O anda aklıma devlete olan borcum geldi. Hastanede kendi kendime söz verdim. 'Borcumu milli formayla ödeyeceğim' dedim. Eğlence olarak gördüğüm futbola antrenörüm Hüseyin Türk'ün de yönlendirmesiyle dört elle sarıldım. 19 yaş altı Milli Takım'ın kaleciliğini yaparak bu hayalime kavuştum. Şimdi hedefim A Milli Takım" dedi.

KALEYİ RAKİPLERE KAPATTI

Kadınlar 1'inci Ligi'nde mücadele eden 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor takımının da kalesini koruyan Gülfidan Göz, adeta rakip takımlara kaleyi kapattı. Kendisinden büyük ablalarından formayı kapan Gülfidan Göz'ün kalesini koruduğu 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor 15'inci hafta geride kalırken kalesinde sadece 9 gol gördü. Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan da devlet güvencesine teslim edilen çocukların topluma yararlı insanlar olarak yetişmeleri için çalıştıklarını söyledi. Bu bağlamda sporun önemine değinen Çalışkan, çocukları yetenekli olduğu spor dallarına yönlendirdiklerini ifade ederek, "Hedefimiz örnek kızlarımızın sayısını artırmak" dedi.

İDOLÜ MUSLERA

Bu yıl üniversite sınavına girecek olan Gülfidan Göz, Akdeniz Üniversitesi'nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda eğitim hayatına devam etmek istiyor. Eğitim sürecinde de sporla bağlarını kopartmak istemeyen Gülfidan Göz'ün idolü ise Galatasaray'ın file bekçisi Fernando Muslera.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli formayı giyip borcunu ödeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN