Açılan dava yeni değil

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Açılan dava yeni değil
CHP Antalya eski Milletvekili Yıldıray Sapan ile CHP'li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal arasındaki tartışma hız kesmiyor. Sapan'ın Uysal'ı CHP MYK'ya şikayet etmesi ve Uysal'ın da buna karşılık 50 bin liralık tazminat davası açtığını açıklamasına Sapan sert bir cevap verdi. Sapan, şikayet dilekçesinde belirttiği konuların bilinen ve yayınlanan konular olduğunu ve açılan tazminat davasının tarihinin de eski olduğunu belirtti.

TUZAK HAZIRLAMAM

Uysal'ın MYK'ya şikâyet konusu icraatları için 'İddia' yakıştırması yapmasına anlam vermediğini vurgulayan Sapan yaptığı yazılı açıklamada, "Kimseye yalan söylemedim, iftira atmadım. Benim dünyamda yalana yer yoktur. Namussuzluk, hırsızlık yapmam, arkadan dolanmam. Kapalı kapılar ardında tuzak hazırlamam, çakal beslemem. Ne düşünüyor ve biliyorsam muhataplarının yüzüne mertçe söylerim" dedi. 50 bin TL'lik tazminat davasının yeni olmadığını ve Ocak ayı içinde açılmış bir dava olduğunun altını çizen Yıldıray Sapan, "Tebligat tarihi 4 Şubat'tır. Yaklaşık 2 aylık bir konudur. Davayı kazansanız bile alacağınız parayı Adalya Vakfı yerine geçen ay işten çıkardığınız ve tazminatlarını ödeyemediğiniz işçilere vermenizi tavsiye ederim. Hakkında en çok dava açılan kişi olarak beni, korkutacağınızı, geri adım attıracağınızı sanıyorsanız, sizi fena kandırmışlar" dedi.

ISPATA İHTİYAÇ YOK

MYK'ya şikâyet konusu olan 13 maddelik yazının tamamı medyada günlerce yer alan ve kamuoyunun dilinden düşürmediği konular olduğuna dikkat çeken Sapan, "Hiçbiri yeni değildir. Hepsi yaşanmış, bilinen konulardır. İspata ihtiyacı yoktur. Bunları 'İddia' olarak nitelemek en hafif tabirle tartışmaktan kaçmaktır, korkaklıktır. Konunun muhatabını evham sarmış olmalı" ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açılan dava yeni değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN