Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane dönüyor

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Efsane dönüyor

Şarampol Projesi'ne ilk kazma vuruluyor. Hemzemin ve tünel geçiş çalışmaları nedeniyle bazı bağlantı yolları bugünden itibaren 21 gün süreyle trafiğe kapanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 'Efsane Geri Dönüyor' sloganıyla başlattığı Antalya'nın en önemli yayalaştırma projelerinden biri olan Şarampol Caddesi projesine ilk kazma vuruluyor. Projenin taşıt trafiğine ilişkin ayağını çözecek 1'inci Etap çalışmalar kapsamında; Tonguç ve Şarampol caddelerinin hemzemin ve tünel geçişiyle bağlanmasına yönelik alt yapı çalışmaları başlıyor.

BUGÜN KAPANIYOR
İlk etap çalışmaları kapsamında; Tonguç Cad. 96 Sokak kesişimi ile Şarampol Caddesi kesişimi arasındaki yolun güney aksı bugünden başlayarak 21 gün süreyle trafiğe kapatılacak. Bu süre içinde araç trafiği yolun kuzey aksından çift yönlü olarak sağlanacak. Vatandaşların mağdur edilmemesi ve trafik akışının sürekliliğinin sağlanması açısından projenin tüm aşamalarında bilgilendirme yapılacak.

PROJEDE NELER VAR
Şarampol Caddesi uygulanacak olan konsept ile her gün yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği bir alışveriş sokağı (AVS) olacak. Havuzuyla, suyuyla, renkleri, düzenlemeleri, kent mobilyaları ile oluşturulacak yeşil alanları ve oyun parklarıyla Antalya'ya gelen herkesin gezmek için gideceği bir cadde planlandı. Mevcut binaların görünümüne zarar vermeden, tabela, klima gibi görüntü kirliliğine sebep olan dış üniteleri uygulanacak teknikle kaybedilecek. Gündüz olduğu kadar gece saatlerinde aktif olarak kullanılacak caddeye aydınlatma elemanları ile canlılık kazandırılacak.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Cadde güzelleştirmenin çok ötesinde olan projeyle Şarampol'ün ulaşım ve otopark sorunu da tarihe karışacak. Tonguç Caddesi'nin Eski Şarampol Caddesi- Şarampol Caddesi ve 567 Sokak kesişimlerine eş zamanlı geçiş projeleri hazırlandı. Sözkonusu bölgelere yeraltı geçişli 3 kavşak yapılacak ve bu üç nokta, çalışmalar bitince ışıksız geçilecek. Böylelikle yayalaştırılmış projede herhangi bir kesinti olmayacak. Bölgeye yer altı otoparkları yapılacak. Bunların üzerinde park olarak yeşil alan oluşturulacak. Burada yaklaşık bin araçlık otopark kapasitesi ortaya çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN