Sapan gitti kavga bitmedi

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Sapan gitti kavga bitmedi

CHP'den ihraç edilen Sapan, partisinin Antalya'da yaşadığı başarısızlığın örtülmek istendiğini savundu

CHP Antalya eski Milletvekili Yıldıray Sapan, partisinden ihraç edildi. CHP İl Disiplin Kurulu, oy birliğiyle hakkında ihraç kararı verdiği CHP eski Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan hakkında gerekçeli kararını açıkladı. Kararda Sapan, parti üyeliğiyle bağdaşmayan tutum ve davranış içinde olmakla itham edildi. Disiplin Kurulu, Sapan'ın kendisinin de başkan adayı olduğu partinin 26 Aralık'ta gerçekleşen il kongresi sonrasında İl Başkanı Semih Esen ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal hakkında gerek kişisel twitter hesabından gerek farklı kanallarla yaptığı açıklamaları, kararına gerekçe gösterdi.

TAM BİR TİYATRO

Sapan, 6 yaşından bu yana bir şekilde içinde olduğu CHP'de bugün yaşananların 'ibretlik' olduğunu, CHP tarihine kara bir leke olarak geçeceğini söyledi. CHP Antalya örgütünün resmen bir belediye başkanı tarafından ele geçirildiğini öne süren Sapan, "Antalya'da olanlarla ilgili tek kelime etmeyip enerjilerini beni partiden atmaya harcamaları, partinin Antalya'da geldiği noktayı gösterir. Maalesef CHP, Antalya'da, bu yönetimle umut olmaktan çıkmıştır. CHP'yi bilerek ve isteyerek eritiyorlar. CHP'yi bitirmek istiyorlar. Mücadelem bunlara karşı. Düşünce özgürlüğünü savunan partiden, sadece düşüncelerimi söylediğim, CHP'yi savunduğum için beni atmak istiyorlar. Tam bir tiyatro" dedi.

YENİDEN AÇTIRACAKLAR

Kendisinin ihracıyla Antalya'da CHP'nin içine düştüğü durumun örtülmek istendiğini savunan Sapan, cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muratpaşa Belediyesi'nde açılışını gerçekleştireceği 19 yerden 12'si için daha önce tören düzenlendiğini iddia etti. Hatta 2 yerin CHP Lideri tarafından bizzat açıldığını savunan Sapan, "Kılıçdaroğlu'nun açtığı yerleri tekrar Kılıçdaroğlu'na açtırarak gerçekleri örtmek isteyen Ümit Uysal, bunu başaramayacak. Bu karar döner. Döndükten sonra da tüm yasal haklarımı bu kararın altına imza atanlarla ilgili kullanacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapan gitti kavga bitmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN