Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Demirbaş'tan CHP'ye acı reçete

Giriş Tarihi: 17.3.2016
Prof. Demirbaş'tan CHP'ye acı reçete

Medical Park Organ Nakil Bölüm Başkanı Prof. Dr. Demirbaş CHP'nin ideolojisinden uzaklaştığı için istifa ettiğini açıkladı. Demirbaş, "Partide CHP felsefesi ile ilgisi olmayanlar var" dedi

Medicalpark Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, CHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Demirbaş, partinin son yıllarda ilkesel olarak kurucu felsefeden ve ideolojiden uzaklaştığını kaydetti. İstifasını yazılı duyuran Alper Demirbaş, 16 yıldır üye olduğu partisinde kurultay delegeliği yaptığını, milletvekili aday adayı olduğunu aktardı. Küçük delege oyunları, küçük parti rantları, küçük belediye rantlarıyla devrimci hareketin kirletilmemesi gerektiğini kaydeden Demirbaş zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

'CHP BENİ ÜZÜYOR'
Prof. Dr. Alper Demirbaş, "İlkesel olarak partinin kurucu felsefeden ve ideolojiden uzaklaştığını görüyorum ve bu beni derinden üzüyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminden başlayarak yapılan büyük yanlışlarla ve CHP felsefesiyle uzaktan, yakından ilgisi olmayan siyasetçilerin inatla parti yönetiminde tutulmasıyla, altı çizilerek yapılan ayrımcı uygulamalarla CHP'nin ülkenin muhalefet açığını dahi kapatamadığı büyük bir CHP seçmen kitlesi tarafından ne yazık ki görülmekte ve dillendirilmektedir. Umarım CHP üyeliğinden istifam, karınca kararınca da olsa partinin teori ve pratiğini bir kez daha gözden geçirmesi gereğini partililere hatırlatır" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Demirbaş'tan CHP'ye acı reçete
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN