Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarcının isyanı

Soğuksu, Güvenlik ve Bayındır Mahallesi'ndeki vatandaşlar için açılan Bayındır Salı Pazarı moloz yığınları ile iç içe. Pazara gelen vatandaşla birlikte pazarcılar da duruma isyan ediyor

Giriş Tarihi: 18.3.2016
Pazarcının isyanı

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Bayındır Mahallesi'nde kurulan Salı Pazarı vatandaşları ve pazarcıları isyan ettirdi. Soğuksu, Güvenlik ve Bayındır mahalleleri olmak üzere toplam 15 bin nüfusa hizmet veren Salı Pazarı'ndaki boş alanın bir kısmına bir süre önce moloz döküldü. Pazar alanının büyük bir bölümü toprak ve taş yığınları ile doldu.

PARAYI PEŞİN ALIYOR
Salı Pazarı'ndaki alanın büyük bir bölümünün toprak ile doldurulması pazar esnafını isyan ettirdi. Ürünlerini tozun toprağın içine koyduklarını belirten pazarcılar, "Sabahleyin tezgahı kurmadan belediye işgaliye parası 100 lirayı peşin alıyor. Ancak fiziki ortamda en küçük bir iyileşme yok. Tezgahlarımızdaki ürünler inşaat molozlarının arasında kalıyor. Bu manzara bize yakışmıyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

YAZIN TOZ KIŞIN ÇAMUR
Salı Pazarı'ndan alışveriş yapan vatandaşlar ise güneşli havada tozdan, yağmurlu havada çamurdan şikayet ediyor. Bu durumun uzun zamandır böyle olduğunu belirten bölge sakinleri, "Soğuksu, Güvenlik ve Bayındır mahallelerinin sahibi yok. 3 mahallenin tek pazar yeri inşaat molozları ile dolduruldu. Tam bir rezillik yaşıyoruz. Buna en kısa sürede bir çare bulunmalı" diye konuştular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcının isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN