Kedi düşmanına 2.5 ay hapis

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Kedi düşmanına 2.5 ay hapis

Antalya’da 2 av köpeği ile sokak kedilerini öldürttüğü iddiasıyla yargılanan M.K, hayvanları tehlike yaratacak şekilde serbest bıraktığı için hapis cezasına çarptırıldı

Antalya'da 2 av köpeğine sokak kedilerini öldürttüğü iddiasıyla yargılanan M.K, hayvanları tehlike yaratacak şekilde serbest bıraktığı gerekçesiyle 2.5 ay hapis cezasına mahkum oldu. Geçen yıl Temmuz ayında Muratpaşa İlçesi'ndeki Falez 2 Parkı'nda yanındaki 2 av köpeğini serbest bırakarak onlarca sokak kedisinin ölümüne neden olduğu iddia edilen M.K, hayvanseverlerin tepkisiyle karşılaştı.
Hayvanseverler, bu olay üzerine parkta köpek nöbeti tutmaya başladı. Konunun polise intikalinin ardından zabıta ekipleri de iki köpeğe el koydu.

MAHKEME ERTELEMEDİ
M.K. hakkında açılan davanın karar duruşmasına birçok hayvansever katıldı. Mahkeme hayvanları tehlike yaratacak şekilde serbest bıraktığı gerekçesiyle sanık M.K'ye 3 ay hapis cezası verdi. 6'da 1'i oranında indirim yapılması üzerine 2 ay 15 güne inen hapis cezası, adli para cezasına çevrilmedi. Sanığın daha önce farklı suçlardan aldığı ve ertelenen 2 ay 27 gün ve 3 ay 10 gün hapis cezalarının da olması üzerine son verilen 2 ay 15 gün hapis cezasının hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verildi.

EMSAL BİR KARAR OLDU
Çevreci Hediye Gündüz, Yargıtay'ın sanığa verilen cezayı onamasının ardından M.K'nin tutuklanacağını belirtti. Gündüz, "Cezadan son derece memnunuz. Bu öldürdüğü kedilerin karşılığı sayılmaz ama artık kimse istediği gibi parklarda kedi köpek öldüremeyecek. Bu karar emsal teşkil edecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kedi düşmanına 2.5 ay hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN