Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zürriyetsiz sözü için ağabeyini öldürmüş

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Zürriyetsiz sözü için ağabeyini öldürmüş

Ağabeyi Mehmet Aytekin'i pompalı tüfekle vurarak öldüren Hasan Aytekin hakim karşısına çıktı

Antalya'da 29 Aralık tarihinde Muratpaşa İlçesi Yıldız Mahallesi'nde kooperatif anlaşmazlığı yüzünden ağabeyi Mehmet Aytekin'i (58) pompalı tüfekle vurarak öldüren Hasan Aytekin (48) cinayeti ağabeyinin kendisine 'zürriyetsiz' dediği için işlediğini söyledi. Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Hasan Aytekin ile öldürdüğü ağabeyi Mehmet Ayteni'n ailesi, aynı olayda yaralanan Hasan Tetik ve avukatlar katıldı.

BİRLİKTE KOOPERATİF KURDUK
Cinayet zanlısı Hasan Aytekin ifadesinde ağabeyi ile kooperatif inşaatı yaptıklarını söyledi. 2005 yılında ağabeyi ile Yeşil Nergis Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi'ni kurduklarını belirten cinayet zanlısı, "Kooperatifin başkanı ağabeyimdi. Ardından üye sayısı fazla olunca 2006 yılında ikinci kooperatifi kurduk. Bunun da başkanı bendim. İkinci kooperatifte ağabeyime de yetki belgesi verip mali işlerden sorumlu tuttu" dedi.

POMPALI İLE ATEŞ ETTİM
Aytekin, "Kooperatif işleri devam ederken ağabeyim ve ailesi ev, araba, bahçe aldılar. Halbuki 2005 yılında durumları bozuktu. 2013 yılında ise Aytekin Evler isimli kurmuş olduğumuz kooperatifin arsa sahipleri taahhütlerimizi yerine getiremediğimiz için bizi azletti. Hala bununla ilgili dava devam ediyor. Ağabeyim daha sonra kooperatif müdürlüğünden istifa etti. Daha sonra aramızdaki anlaşmazlık büyüdü. Telefonda kendisini uyardım. Evime icra geleceğini söyledim. Bana küfretti. Olay günü konuşmak için ağabeyimin yanına gittim. Bana 'zürriyetsiz' deyince geri dönüp arabadan pompalı tüfeği alıp ateş ettim" dedi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi. Erdoğan ÖZTÜRK / ANTALYA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zürriyetsiz sözü için ağabeyini öldürmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN