Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık turizmi için tanıtım

Antalya Valiliği himayesinde BAKA tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile 3 ülkeden gelen sağlık turizmi heyetinin Antalya'daki temasları sona erdi

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Sağlık turizmi için tanıtım

Antalya'da sağlık turizmi çalışmaları kapsamında Özbekistan ve Kırgızistan ile Azerbaycan'daki hedef kitleye yönelik düzenlenen 6 günlük tanıtım turu programı, sona erdi. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'ndan (BAKA) yapılan açıklamaya göre, sağlık turizmi hedefiyle Sağlık Turizmi Koordinasyon Kurulu iş birliğinde, THY sponsorluğunda, Antalya Valiliği himayesinde, sektör temsilcilerinin de destekleriyle gerçekleştirilen etkinliğe, çoğunluğu doktor olan yaklaşık 40 kişilik heyet katıldı. Kentteki kamu ve özel sağlık kuruluşlarında incelemede bulunma fırsatı bulan heyet, sektör temsilcileriyle ikili görüşmeler de gerçekleştirdi. Türkiye'de 3 yıl önce böbrek nakli olduğunu ve her yıl kontrolleri için Antalya'ya geldiğini bildiren Kırgız Marina Miroshnik (30), "Türkiye'de 2013'Te böbrek nakli oldum. O günden bu yana sürekli kontrol ve takip süreci içerisindeyim. Tüm hizmetlerin kalitesinden memnunum. Bizim orada bu tür nakiller çok az yapılmakta ve sonuçlar da çok iyi değil. Misafirperverliğiniz ön plana çıkıyor" açıklamasını yaptı.

BİLMİYORLARDI
Özbekistan'dan kardiyolog Doç. Dr. Muyassar Mukhamedova ise Antalya'nın sağlık yönünü ilk defa gördüğünü ve çok etkilendiğini kaydetti. Hem kamu hem de özel kurumları karşılaştırma imkanı bulduklarını aktaran Mukhamedova, "Kamu ve özel klinikleri, eğitimin nasıl olduğunu gördük, tıbbi konularda çok önemli bilgiler aldık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık turizmi için tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN