Toplu ulaşımda yeni bilet fiyatı

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Toplu ulaşımda yeni bilet fiyatı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma oda, kooperatif ve şirket yöneticilerinin yeni fiyat tarifesi talepleri üzerine UKOME Genel Kurulu'nun Antalya ve Alanya'da toplu ulaşımda yeni fiyat tarifesi belirlediğini açıkladı. En son 2013 yılında 10 kuruşluk fiyat düzenlemesi yapıldığının hatırlatıldığı açıklamada yeni tarifenin 24 Mart tarihinden itibaren geçerli olacağı bildirildi.

2013'TEN BERİ YAPILAN İLK ZAM
UKOME toplantısında toplu ulaşım esnafının giderlerinin masaya yatırıldığı belirtilerek "2013 yılından bu güne kadar yüzde 72'lik diğer giderler kalemlerinde Üfe/Tüfe oranında yüzde 35'lik bir artış olması nedeniyle, toplu taşıma fiyat tarifesinin güncellenmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu kalemlerdeki yüzde 35'lik artışa rağmen tüm tarifelerde kümülatif bazda ortalama yüzde 21,5 oranında fiyat artışı yapılmıştır" denildi.

TAM BİLET 2.10 TL
Antalya'da halk otobüslerinde tam ücret 2.10, öğrenci 1.35, emekli/öğretmen indirimli ücreti ise 1.50 TL olarak belirlendi. Tramvay biletine zam yapılmazken nostaljik tramvayın fiyatı eşitlendi. Açıklamada ayrıca kısa süreli gidiş dönüşler için ikinci ve üçüncü binişlerin de indirimli olarak yapılmasına olanak sağlandığı belirtilerek "Bu kapsamda, bir saat içinde yapılan ikinci biniş, aynı hattın dönüşüne bile yapılsa ilk saat için 1.00 TL, 2 saat içinde yapılan 3'ncü biniş yine 1.00 TL olarak belirlenmiştir" açıklaması yapıldı. .

Alanya'da ise 15 Nisan tarihinden itibaren uygulanacak olan yeni fiyat tarifesi; tam ücret 1.75, öğrenci 1.00 ve emekli/ öğretmen 1.50 TL olarak belirlendi. Alanya ilçesinde nakit binişler ve temassız kredi kartı uygulamalarının ise 2.50 TL olarak belirlendiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu ulaşımda yeni bilet fiyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN