Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alternatif pansuman

Rusya'ya yapılan ihracatta yüzde 79.9 azalma olsa da Almanya'da yüzde 76.8, Ukrayna'da ise yüzde 81.8 oranında artış kaydedildi

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Alternatif pansuman

Rus savaş uçağının 2015'in Kasım ayında Türk hava sahasında düşürülmesi sonrasında turizm ve tarım sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı yasaklardan en çok etkilenen Antalya, alternatif pazarlara yöneldi. Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği'nden (BAİB) yapılan açıklamaya göre ihracat yapılan ülke sayısı geride kalan 2.5 ayda 118'e yükseldi.

KAYBIN BİR BÖLÜMÜ TELAFİ EDİLDİ
Alternatif pazarlarda yaşanan artışın, Rusya'da yaşanan kaybın bir bölümünün giderilmesinde etkili olduğunu anlatan BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, "Almanya'da yüzde 76.8, Ukrayna'da yüzde 81.8, Beyaz Rusya'da yüzde 163.2, Birleşik Arap Emirlikleri'nde de yüzde 70.1 ihracat artışı yaşandı" dedi.

ALMANYA VE UKRAYNA'DA ARTIŞ
Bu dönemde Rusya'ya yapılan ihracat yüzde 79.9 oranında düşerken Çin'in ihracatı ise yüzde 28, Almanya'nın ihracatı yüzde 73.2, Ukrayna'nın ihracatı yüzde 81.8 ve Romanya'nın ihracatı yüzde 32.4 oranında artış gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alternatif pansuman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN