Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel ceza kesti CHP sahip çıkmadı

CHP'den istifa eden Meclis Üyesi Acar, paralel örgütle ilişkisini koparınca kendisine vergi cezası yağdırıldığını CHP'nin ise sahip çıkmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Paralel ceza kesti CHP sahip çıkmadı

Terör örgütüne yakın duruş sergilendiğini gerekçe göstererek partisi CHP'den istifa eden ve AK Parti'ye üye olan Kepez ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Acar yeni söylemleriyle yine gündem yarattı. Yerel internet sitesi alibuldu.com.tr'ye röportaj veren Acar özellikle paralel yapı ve Mustafa Akaydın'la ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Acar, paralel örgütle ipleri kopartınca kendisine vergi borcu çıkarılarak ceza kesilmeye çalışıldığını anlattı.

PARALEL ÖRGÜT TEHDİDİ
Acar, paralel örgütle olan ilişkisini 17-25 Aralık operasyonları sonrası kestiğini ve bunun faturasının ağır olduğunu anlattı. Paralel örgütün daha önce yarım destek aldıkları iş adamlarına saldırarak para istediğini açıklayan Acar, "O olaydan sonra hiç vermedim. Görüşme taleplerini bile yerine getirmedim. Sonra bir baktım üzerime resmi kanallarla gelmeye başladılar. Olmadık şekilde vergi denetimi teftişi, cezalar falan. Yani vergi borcum yok, usulsüzlüğüm yok ama durduk yerden ceza yağdırıyorlar. Öyle uyduruk cezalar ki sormayın. Yani gözünün üstünde kaşın var hesabı" şeklinde konuştu.

CHP HİÇ ORALI OLMADI
Bu olaylar sonrası hem CHP İl Başkanı Semih Esen'den, hem de Mustafa Akaydın'dan destek istediğini ifade eden Acar, "Onlara, 'Bu adamlar bana kasıtlı geliyor, yüksek bütçeli destek istediler, vermeyince usulsüzlük adı altında usulsüz ceza kesiyorlar' dedim. İlgilenmediler. Umursamadılar bile. Ben de gittim usulsüz kesilen cezayı kuruşu kuruşuna ödedim. Seçim döneminde her gün para için şirketime gelen partililer bir anda ortadan kayboldu" dedi.

KOÇ GİBİ MUHALEFET
CHP'nin Antalya'da belediyeleri kaybetmesinin tek nedeninin Akaydın olduğunu vurgulayan Acar, Akaydın'ın kendi yaptığı yanlışları unutturmak için Muratpaşa'da CHP aday göstermeyince DSP'den aday olan Süleyman Evcilmen'i günah keçisi ilan ettiğini söyledi. Acar, Evcilmen'in aday gösterilmemesinde Akaydın'ın ve imar değişikliği taleplerini reddettiği Koç Grubu'nun etkili olduğunu iddia etti. Acar, "Akaydın hem Evcilmen'i, hem de Böcek'i istemedi. Ankara Evcilmen'i gözden çıkardı ama Böcek'e cesaret edemedi. Çünkü Böcek aday gösterilmezse eski yardımcısı AK Parti adayı Remzi Sadi'ye çalışacak ve yine iktidar olacaktı" dedi. Acar, Akaydın'ın meclis üyeliği için CHP il örgütünden gizli kendine göre bir liste yaptırdığını ve Ankara'ya Yasin Karasu aracılığı ile gönderip onaylattığını anlattı. Akaydın'ın yazdığı isimlerin partiyle ilgisi olmadığını savunan Acar, Böcek'in de desteğiyle listenin yeniden değiştirildiğini dile getirdi.

BAŞKAN TÜREL VAZGEÇİRDİ
Acar, bu olayların neticesinde siyaseti bırakma noktasına geldiğini anlattı. Bu karardan kendisini Menderes Türel'in vazgeçirdiğini dile getiren Acar, Türel'in kendisine "Amacın bu kente hizmet etmek ise, seçmeninin sana verdiği oyları hizmet anlamında geri döndüreceksen yanıma gel bu kentin hizmetçisi olalım" demesiyle AK Parti'ye geçmeye karar verdiğini söyledi. Süleyman Acar, çekinceleri olan Hakan Tütüncü'yü, 'paralel ile irtibatı olmadığını', 'Erdal Öner ile ipleri kopardığını' söyleyerek ikna ettiğini vurguladı. Artık Erdal Öner'le görüşmediklerini anlatan Acar, "Benim sıkıntılı zamanlarımda o da yoktu yanımda. O yüzden biz ipleri önce gerdik, sonra kopardık" ifadelerini kullandı. AK Parti'ye geçmesi sonrası CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan'ın kendisini aradığını ifade eden Acar, "Bana 'Derdini İl Örgütü dahil tüm vekillere çok anlattım ama beni kimse dinlemedi, haklısın, git kendini kurtar. En iyisini yapıyorsun' dedi. Sonraki açıklamaları zoraki açıklamalardır, onları saymıyorum" diye konuştu. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın siyasi yaşamında hedeflediği noktanın milletvekilliği olduğunu iddia eden Acar, "Bugün başkanlıktaki soğuk duruşu ondandır. Zaten seçimler boyunca görmediniz mi yüzünden düşen bin parçaydı" diye konuştu.

TANIMAM AMA ELİNİ SIKTIM
Acar'ın açıklamaları ile ilgili yerel bir gazeteye beyanat veren Mustafa Akaydın ise Acar'ı yolda görse tanımayacağını, iki-üç kere el sıkışmışlığı olduğunu belirterek Acar'ın kendisi hakkında söylediklerinin hepsinin iftira olduğunu söyledi.

O fotoğrafın sırrı

CHP'lilerin seçime müdahale olarak yorumladığı Mevlüt Çavuşoğlu'nun oy sayımı başındaki fotoğrafı da Süleyman Acar'ın kendisinin çektiği ortaya çıktı. Fotoğrafın hikayesini de anlatan Acar, "Fotoğrafı çektim ve Devrim Kök'e attım, Devrim de Akaydın'a vermiş. O fotoğrafı bugün bile hilenin belgesi olarak gösteriyor. Tabi ben onu belge olarak değil, 'Bakan bile burada, sizden kimse yok' diye atmıştım. Onlar çevirip farklı türlü anlatıyorlar" dedi.

Ayrılık fitili

CHP'den üye olarak seçildiği mecliste ilk intibasının "Arı gibi çalışan bir AK Parti grubu, ne yapsalar da eleştirsek diyen bir CHP grubu" olduğunu anlatan Acar, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in tramvay kredisi talebine partisine rağmen kabul oyu vermesi nedeniyle hedef haline geldiğini anlattı. Acar, "İl Başkanı Semih Esen, benim kabul oyu kullanacağımı duyunca 'evet derse sonucuna katlanır' demiş. Ben de gittim evet dedim. Devam meclisine bir baktım Semih Esen ilk kez meclise gelmiş. Bana bir şey desin diye sürekli önünden geçtim ama diyemedi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel ceza kesti CHP sahip çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN