Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çöplükler orman oluyor

Alanya'da çöplük olarak kullanılan alanların üzeri örtülüp ağaç dikilecek. Kısa zamanda çöp kokusunun olduğu bölgeler artık oksijen deposu olacak

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Çöplükler orman oluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya'ya bağlı eski belde belediyelerinin kullandığı çöplük alanlarını doğaya kazandırıyor. Kapatılan belde belediyelerince Orman Genel Müdürlüğü'nden tahsis edilen ve vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan ve gerek görüntüsü gerekse çevreye verdiği kötü koku ve zararla tepkilere neden oluyordu. Büyükşehir Belediyesi bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak, olası bir yangına karşı önlem almak amacıyla eski çöplüklerde topraklama ve düzenleme çalışması başlattı.

AĞAÇ DİKİLECEK
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Alanya'nın Demirtaş çöplüğünün üzeri toprakla kapatıldı. Mahmutlar'da ise çalışmalar devam ediyor. Ekipler daha sonra aynı çalışmayı Türkler'de de yapacak. Eski çöplüklerin üzeri toprakla kapatıldıktan sonra fidan dikilerek ağaçlandırılacak. Böylece çöplükler doğaya kazandırılacak.

KATI ATIK BERTARAF TESİSİ
Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "Turizm kentine yakışır bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. Bunun yanı sıra Alanya'ya katı atık bertaraf tesisi kazandırmaya yönelik çalışmalarımız hızla devam ediyor. Alanya'nın katı atık sorununu en modern şekilde çözmek istiyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöplükler orman oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN