Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asfalt kavgasında belgeler konuştu

Büyükşehir Belediyes'ni asfalt vermemekle suçlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'ı SABAH Akdeniz'in ulaştığı belgeler yalanladı

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Asfalt kavgasında belgeler konuştu
Aldığı borçlanma yetkileri ve haciz işlemleri nedeniyle karışık günler geçiren Muratpaşa Belediyesi'nin alt yapı çalışmaları nedeniyle açılan çukurların kapatılmamasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'ni suçlayıcı açıklamasıyla başlayan tartışma büyüdü. Son sözü SABAH Akdeniz'in ulaştığı belgeler söyledi.

BELGELER YALANLADI

Muratpaşa Belediyesi ısrarla Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece 650 ton asfalt aktarımı yapıldığını iddia etti. Yapılan açıklamada, "3 bin 500 ton asfalt verildiği iddiası da gerçek dışı olup sadece ve sadece Konuksever mahallemizdeki yollar için 650 ton asfalt aktarımı yapılmıştır. Başkaca bir aktarım da söz konusu değildir" denildi. Ancak belgeler, Muratpaşa Belediyesi'nin bu açıklamasını yalanladı. Büyükşehir Belediyesi şirketi ASAT, iki yıl içinde Kızılarık, Kızıltoprak, Zümrütova ve Çaybaşı mahallelerinin yapılması için Muratpaşa Belediyesi'ne bin 736 ton asfalt teslim etti. ASAT tarafından yaptırılan tamirat miktarı da 5 bin 71 ton oldu.

10 KAT FARK VAR

Muratpaşa'nın açıkladığı 650 tonla kıyaslayınca, aradaki farkın 10 kat olması dikkat çekti. Düzenlenen irsaliyelerde asfaltın hangi tarihte teslim edildiği, teslim alan aracın plakası ve şoförünün ismi gibi tüm detaylar yer aldı. Hem teslim edilen asfalt, hem de tamiratta kullanılan asfaltın tümü kayıt altına tutuldu. 2014 Haziran ve Temmuz aylarında bin 504 ton, 2015 Nisan ayında 58 ton, 2015 Aralık ayında da 173 ton olmak üzere toplamda bin 736 ton asfaltın teslim edildiği belgelerde net bir şekilde görülüyor.

KUYRUKLU YALAN CEVABI

Bir diğer tartışma da Muratpaşa Belediyesi'nin eski ve yeni başkanlarını karşı karşıya getirdi. Önceki Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in de farklı kereler gündeme getirdiği "Belediyeyi borçsuz ve kasasında parayla devrediyorum" sözlerini yalanlayan Muratpaşa Belediyesi, "Muratpaşa Belediyesi'nin 2 yıl öncesine kadar borçsuz olduğu iddiası yalan değil, kuyruklu yalandır. Görevi devraldığımız tarih olan 2 Nisan 2014 tarihinde Muratpaşa Belediyesi'nin borcu 47 milyon 719 bin 514.18 TL'dir" denildi.

15 MİLYON ALACAK VARDI

Yaşanan tartışmalarda şimdiye kadar sessiz kalan Süleyman Evcilmen ise bu açıklamanın ardından suskunluğunu bozdu. Evcilmen yaptığı açıklamada, polemiğe girmek istemediğini ancak doğruların da söylenmesi gerektiğini ifade etti. Evcilmen, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir belediyeyi sıfır borçla ben teslim ettim. Borç olmadığı gibi kasada 4 milyon TL parayla devrettim. Ayrıca 14-15 milyon liralık da alacağımız vardı" ifadelerini kullandı.

Antalya / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asfalt kavgasında belgeler konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN