Türkiye'nin en iyi haber sitesi

400 bin liralık alışveriş festivali

Mayıs ayında başlayacak ve 1 ay sürecek Alışveriş Festivali’nin bütçesi 400 bin TL. Çekilişle araba dahil birçok hediye verilecek

Giriş Tarihi: 31.3.2016
400 bin liralık alışveriş festivali
İlk olarak SABAH Akdeniz'in duyurduğu, Antalya Alışveriş Festivali'yle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Yerel yönetimler ile başta ve Sanayi Odası (ATSO) olmak üzere oda ve borsaların hissedar olduğu Antalya Tanıtım A.Ş'nin düzenleyeceği festivalin bütçesi 400 bin lira olarak öngörüldü. Mayıs ayında başlayacak ve 1 ay sürecek festivalde çekilişle aralarında arabaların da olduğu çeşitli hediyeler dağıtılacak.

7'NİN UĞURU
ATSO Başkanı Davut Çetin, festivalin kent merkezini ve ticareti canlandıracağını söyledi. Çetin, Antalya'nın plakası olan 07'den hareketle 7 üzerine bir konsept kurulduğunu belirterek, "Hediyeler 7 otomobil ile başlayacak. Antalya ilk kez bu boyutta bir festival yaşayacak. Böylece hem turizme hem ticarete bir katkı sağlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

İNDİRİM ÇAĞRISI
Çekiliş kuponları bedeli için 25 TL gibi düşük tutar belirlendiğine dikkat çeken Çetin, böylece küçük esnafın da bu festivalden faydalanabileceğini ifade etti. Çetin, "Umarım ki bu yıl ilki başarılı olur ve Antalya'ya yeni bir güzel gelenek kazandırmış oluruz. Buradan tüm üyelerimize, bütün esnafa çağrı yapıyorum. Alışveriş festivali bir kültür yaratır. Eğer mağazalar, işyerleri samimi biçimde katılırsa canlılık da yaratır" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DA 3 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ
ve Ankara'daki festivaller, havai fişek, su ve ışık gösterileri ile yapılan renkli açılışlarla başlıyor. Festivallerde yapılan belli tutardaki alışverişler sonrası çekilişe katılım hakkı verilirken, yapılan çekilişlerde ev, araba, tatil ve tablet bilgisayar gibi önemli hediyeler veriliyor. 2015 yılında gerçekleşen İstanbul Alışveriş Festivali'nde şehre 1.5 milyon turist çekildiği açıklandı. Ayrıca yaklaşık 40 milyon liraya mal olan festivalin gıda ve konaklama dışında 3 milyar dolarlık ticaret hacmi oluşturduğu iddia edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
400 bin liralık alışveriş festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN